SPOR
Giriş Tarihi : 20-10-2022 13:00   Güncelleme : 20-10-2022 13:03

Mete Gazoz performansından hoşnut!

Mete Gazoz performansından hoşnut!

Meksika'da düzenlenen Dünya Kupası finalinde üçüncü olarak bronz madalya kazanan Sakaryalı milli okçu Mete Gazoz, güzel bir yılı geride bıraktığını kaydetti.

Tokyo Olimpiyatları'nda elde ettiği şampiyonlukla Türkiye'ye okçulukta ilk olimpiyat madalyasını kazandıran Mete Gazoz, 2022 yılında da kürsüde yer almaya devam etti.
Bu yıl Avrupa Şampiyonası'nda bireyselde üçüncü olan Mete, hem Akdeniz Oyunları hem de Konya'da düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nda bireysel ve takımlarda birer altın, gümüş ve bronz madalya kazandı.

Dünya Kupası'nın Paris ayağında takım halinde bronz madalya alan Mete, Meksika'daki Dünya Kupası finalindeki başarısıyla bireyselde üçüncülük kürsüsüne çıktı.
Geçen yıl Tokyo'da olimpiyat şampiyonu olan Mete, aynı zamanda 2021 yılının sporcusu ödülüne de layık görüldü.

"Çok güzel bir sene geçirdiğimi düşünüyorum"

Performansı ile değerlendirmede bulunan milli okçu Mete Gazoz, "Dünya Kupası finali ile bu seneyi sonlandırdık. Çok güzel bir sene geçirdiğimi düşünüyorum." şeklinde konuştu.
Meksika'nın Tlaxcala şehrinde yapılan finallerde en iyi sporcuların mücadele ettiğine işaret eden Mete, şu ifadeleri kullandı:

"Meksika'daki organizasyon kolay değildi, zor bir turnuvaydı. Çünkü Dünya Kupası finaline dünyanın en iyi 8 sporcusu katılıyor. Bu 8 sporcunun içinde olmak bile bana ayrı bir mutluluk veriyor. Bu çok iddialı 8 sporcu içerisinde tekrardan kürsüde olmak güzel bir şey. Dünya Kupası finalinde üst üste iki yıldır üçüncü oluyorum. Bu aslında istikrarlı bir başarı, güzel bir şey. Gelecek yıllarda bunun üstüne koyarak, şampiyon olmak için elimden geleni yapacağım."

spor.haber7

AdminAdmin