GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-05-2024 12:55   Güncelleme : 22-05-2024 13:06

"LANET BİREYCİ CÜMLELERLE KARI-KOCANIN ARASI BOZULDU" DEDİ, UYARDI

Sosyal medya paylaşımları ile eleştiri ve haber konusu olan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, kadınlara seslenerek, Çok ağır şiddet vakaları yoksa sakın boşanmayın Hanım kardeşlerim. Çünkü kötü bir hayat sizi bekliyor" dedi. 

Sofuoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında boşanan kadınların erkeklerin hedefi haline gelidğinin altını çizdi ve şu ifadeleri kullandı:

"LANET BİREYCİ CÜMLELERLE KARI-KOCANIN ARASI BOZULDU"

"Eşin sana karışamaz, sen kararlarında hürsün, o nasıl istediği gibi girip çıkıyorsa, sen de istediğin saatlerde eve gelip gidebilirsin, hayatına müdahale etmesine fırsat verme, bugün boyun eğersen yarın daha fazlasını ister vs şeklindeki lanet bireyci cümlelerle karı kocanın arası bozuldu.

"NAMUSSUZ ERKEKLERİN HEDEFİ OLURSUNUZ"

Birbirlerini, hayatlarına ölene kadar ümidiyle alan insanlar, ufak tefek tartışmalar sebebiyle birbirlerine hasım hale getirildi. Hastalıkta ve sağlıkta ve her hayat şartında birbirine ölümüne söz vererek evlenen çiftler, modernitenin lanet bireyci fitneleri nedeniyle iki düşman kutup haline getirildi. Ama bu durum kadının aleyhine oldu. Boşanan erkek hayatına daha kolay birini buldu ancak boşanmış kadın hayatına yeni birini almakta erkekten daha çok titiz davrandığı için yeni hayat arkadaşını bulamadı, bulduysa onunla da anlaşamadı, ayrıldı. Yapayalnız kaldı ve böylece tüm şerefsiz, karaktersiz erkeklerin hedefi haline geldi. Namussuz erkekler, kahve içelim, yemek yiyelim, hafta sonu ne yapıyorsun, tatile çıkalım gibi şerefsizce tekliflerle modernitenin boşandırdığı ve yapayalnız bıraktığı kadının namusuna göz dikti.

"BOŞANMAYIN"

Çok ağır şiddet vakaları yoksa sakın boşanmayın Hanım kardeşlerim. Çünkü kötü bir hayat sizi bekliyor."

adminadmin