sakarya-gundem
Giriş Tarihi : 01-06-2022 10:35

Kuran kursundaki tecavüzde karar verildi... Ali Erbaş'a beddua

Kuran kursundaki tecavüzde karar verildi... Ali Erbaş'a beddua
Erzurum’da Kuran kursunda cinsel istismara maruz bırakılan 7 çocuğun davası başladı. Kapalı görülen duruşmada kurs belletmenine 119 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 

Erzurum'daki yedi çocuğun Diyanet'e bağlı Kuran kursunda tecavüz ve cinsel istismara uğramasına ilişkin davada karar çıktı. Hacı Bahattin Evgi Kuran Kursu belletmeni H.A’ya altı çocuğa karşı tecavüz ve hürriyetten yoksun kılma suçundan 119 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Mağdur aileler kararın ardından isyan etti. Mağdur anne, bir zamanlar Sakarya Üniversitesinde öğretim üyesi olan, mevcut Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a 'Allah seni kahretsin' dedi.

“ALLAH SENİ KAHRETSİN!”

Açıklanan karar sonrası basın mensuplarına konuşan mağdur annelerden biri, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a "Aslında çok şey söylemek istiyorum. Ali Erbaş! Bu senin onuruna yakışır. Bravo sana, Allah seni ve kurumunu kahrı perişan etsin. Dine zarar veren sensin! Bu kadar çocuğa tecavüz edenleri akladın pakladın! Şahin Yıldırım utan kendinden! Allah seni kahretsin! Kahretsin!" dedi.

Odatv.com

Hülya SÜRÜCÜ

AdminAdmin