turkiye-gundemi
Giriş Tarihi : 17-05-2022 10:08

Komşuda rüşvet operasyonu

Komşuda rüşvet operasyonu

Aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu 5 ilde, rüşvet suçuna karıştıkları iddia 54'ü kamu görevlisi 224 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon başlatıldı. 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik suçlarına karıştıkları tespit edilen, çoğunluğu Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta personeli ve belediye mühendisi olmak üzere, 54'ü kamu görevlisi 224 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlıların yakalanması için Kocaeli, İstanbul, İzmir, Adana ve Şırnak'ta eş zamanlı operasyon başlattı. Operasyonda, zanlılardan 160'ı yakalandı.

Devam eden operasyon kapsamında, çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı, adreslerdeki aramaların sürdüğü belirtildi. Adreslerde bulunan çok sayıda dijital malzeme ve evraka da el konuldu. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, firari zanlıların yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

Operasyon kapsamında Kocaeli’den kaç kişinin gözaltına alındığı ve kimlikleri ile ilgili açıklama yapılmadı.

Kocaeli Koz

Hülya SÜRÜCÜ

AdminAdmin