SİYASET
Giriş Tarihi : 05-01-2023 13:46

Komşu vekilin dokunulmazlığının kaldırılması istendi

Komşu vekilin dokunulmazlığının kaldırılması istendi

TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın şehit yakınına ‘hakaret’ ettiği, suçlamasına ilişkin hazırlanan dokunulmazlık dosyasını gündemine aldı. 

TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, 11 Ocak Çarşamba günü İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile ilgili hazırlanan iki ayrı dokunulmazlığın kaldırılması fezlekesini görüşmek üzere toplanacak.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon Başkanı Yusuf Beyazıt, 11 Ocak Çarşamba günü komisyonu toplantıya çağırdı.

Beyazıt başkanlığında saat 14.30’da toplanacak komisyonda, Başarır ve Türkkan hakkındaki yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin iki ayrı fezleke görüşülecek.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile 5 Kasım 2021’de Bingöl’de esnaf ziyareti sırasında şehit ağabeyi Tahir Gümren’e küfreden Türkkan hakkında da “hakaret” suçundan fezleke hazırlanmıştı.

CHP’li Başarır hakkında Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılamaya müdahalesi nedeniyle “duruşma hakimlerine alenen hakaret” ve “adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs” suçlarından fezleke düzenlenmişti.

Kocaeli Koz

AdminAdmin