SİYASET
Giriş Tarihi : 19-03-2024 21:49

Kolip: "Onların vaatleri beton ve rant içeriyor...!"

Kolip:

Zafer Partisi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Uzm.Dr.Cihan KOLİP, dikkat çeken yazılı bir açıklama yaptı. İşte o açıklama:

"SAKARYA KAMUOYUNA

Her ne kadar Sakarya’da çoklu bir yarış varmış gibi görünse de aslında gizli bir Cumhur ittifakıyla (AKP-MHP) işbirliği var ve bu işbirliğine diğer partiler de iddiasız adaylarla destek veriyor. Buna karşılık milliyetçi-vatansever seçmenler ise Zafer Partisi’nden önce bu iki parti arasında tercih yapmaya zorlanıyordu. Biz Zafer Partisi olarak bugün bu çıkmazı aşarak, vatansever Sakarya halkına bir seçenek olduğunu gösterdik ve milliyetçi seçmenlerimizi adaysız bırakmadık.

Zafer Partisi olarak saha çalışmalarımızda düzen partilerine olan tepkileri de görüyoruz. Zafer Partisi olarak 31 Mart’ta seçimleri Allah’ın izniyle birincilikle tamamlayacağız. Kamuoyu araştırmalarında yok sayılan, görmezden gelinen Zafer Partisi’nin yükselişi artık yok sayılamayacak düzeyde. Türkiye genelinde alacağımız oy oranıyla ülkemizdeki sığınmacı ve kaçak sorununun artık çözülmesi gerektiği mesajını seçmenimiz verecektir.

Gençlerin iş beğenmediği, ücret beğenmediğine inanmıyorum. Sıradan bir mağazada tezgâhtar olarak çalışmak, bir markette kasiyer olarak işe girmek için bile torpil arayan gençlerimiz var. Sakarya’da genç işsizliği Türkiye ortalamasının çok üstünde. Bu yüzden Zafer Partisi olarak Sakarya’da belediye seçimlerini kazanmamız halinde istihdam yaratacak pek çok yatırıma imza atacağız. Amacımız 5 yılın sonunda yüz bin kişinin istihdam edilmesi olacak. Plansız, altyapısız çağdışı büyüyen, köstebek yuvasına dönen yollarda 300 metrelik mesafede 30 tane kasislerin olduğu, her yağmur yağdığında gölcüklerin oluştuğu, rögarların taştığı, vidanjörlerin dolmuş hattı gibi çalıştığı Sakarya’da 2024 yılında bile halen suları akmayan evlerin olması aslında yıllardır yapılan belediyeciliğin durumunu gözler önüne seriyor. Yarıştığımız partilerin Sakarya seçmenine vaat olarak sunduğu projeler ise daha çok beton, daha çok rant içeriyor. Bu Sakarya halkına saygısızlıktan başka bir şey değildir.

Trafik sorununu yaratanların trafik sorununu çözmekten bahsetmesi sadece trajikomiktir. Sakarya için her alanda gerçekçi ve kalkınmacı projeleri olan tek parti Zafer Partisi’dir. Biz Zafer Partisi olarak Türk Halkının vergileriyle oluşturulan belediye bütçesini ne terör örgütlerine ne de üç beş rant çetesine yedirmeyecek, Sakarya halkının parasıyla yine Sakarya halkına hak ettiği hizmeti sunacağız. Hiçbir güç Sakarya halkının menfaatine olmayan faliyetlere bizi dahil edemez. Kimseye boyun eğecek en küçük lekemiz hatta dedikodumuz dahi yoktur. O yüzdeki rantiyeciler, küresel işbirlikçiler, metropol sırtlanları yanımıza asla sokulmaz. Depreme hazırlık, Trafik, İstihdam, Turizm, ve Kalkınma projelerimizi Sakarya’nın öncelikli sorunlarının çözümü olarak hayata geçireceğiz.

Sosyal yardımlar ve belediye ihaleleri başta olmak üzere büyük bir şeffaflıkla Sakarya halkının parasının nereye harcandığını Sakarya halkıyla paylaşacağız. Tek bir kör kuruşu zayi etmeden, vatandaşlarımıza adaletle hizmet etmenin mücadelesini vereceğiz. Umarım doğru eğriye, iyilik kötülüğe galip gelir. Saygı ve hürmetlerimle Sakarya sevdamıza desteklerinizi bekliyorum."

adminadmin