turkiye-gundemi
Giriş Tarihi : 19-03-2022 09:40

Kocaeli’de görevliydi… FETÖ’cü yarbay ateşe olamadan yakayı ele verdi

Kocaeli’de görevliydi… FETÖ’cü yarbay ateşe olamadan yakayı ele verdi

FETÖ’nün Deniz Kuvvetleri yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan Yarbay Musa S., ateşe olarak görevlendirildiği Fas’a gidemeden gözaltına alındı. Kocaeli’de görevli Musa S.’nin FETÖ’nün mahrem imamları tarafından ankesörlü hatlardan ardışık olarak arandığı belirlendi.

TSK ve kamuya sızan FETÖ’cülerin temizlenmesi için büyük çaba gösteriliyor. Devletin kılcal damarlarına kadar sızan örgütün binlerce mensubu, Emniyet ve savcılıkların işbirliğiyle tek tek tespit ediliyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu, 15 Mart’ta örgütün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki mahrem yapılanmasına yönelik dikkat çeken bir operasyon gerçekleştirdi. 7’si muvazzaf 13 asker ile 1 mahrem imam hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Şüpheliler, Ankara Kaçakçılık Şubesi ekiplerince düzenlenen eş zamanlı baskınlarla yakalandı.

ANKESÖRE TAKILDI

Gözaltına alınanlar arasında Kocaeli'de görevli Yarbay Musa S. de yer aldı. Musa S.’nin Fas’a askeri ateşe olarak görevlendirildiği, operasyon kapsamına dahil edilince görevlendirilmesinin durdurulduğu öğrenildi. Şüphelinin, örgütün mahrem yapılanması tarafından ankesörlü hatlardan ardışık olarak arandığı, ayrıca deşifre olmaması için örgüt tarafından şifreli kaydedilerek arandığı tespit edildi. Operasyon, FETÖ’yle mücadelenin aralıksız sürdürülmesi gerektiğini tekrar gözler önüne serdi. TSK’ya sızmış hâlâ aktif görevde olan kriptoların bulunduğu, tespit edilememesi durumunda önemli görevlere gelebilecekleri gerçeği bir kez daha gün yüzüne çıktı.

İTİRAFÇI OLUP 100 FETÖ’CÜYÜ DEŞİFRE ETTİLER

Ankara Terörle Mücadele Şubesi ekipleri 8 Mart’ta da örgütün Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki mahrem yapılanmasına operasyon düzenlemişti. Ankara merkezli 10 ilde yapılan operasyonlarda, gözaltına alınan 22 şüpheliden 19’u itirafçı oldu. Şüpheliler, örgütle irtibatlı olduğunu bildiği 100 kişinin ismini verdi.

Kocaeli Koz

Hülya SÜRÜCÜ

AdminAdmin