SİYASET
Giriş Tarihi : 31-05-2022 10:42

Kılıçdaroğlu aday olursa CHP'de genel başkan kim olacak? Engin Özkoç cevapladı

Kılıçdaroğlu aday olursa CHP'de genel başkan kim olacak? Engin Özkoç cevapladı
CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya milletvekili Engin Özkoç, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda partide genel başkanlık yapabilecek çok sayıda ismin olduğunu ve bu isimlerin aday olarak kendilerini göstereceklerini belirtti.

MUHTEMEL SENARYOYU DEĞERLENDİRDİ

Gerçek Gündem'den Elif Ünsal'a konuşan Özkoç, Kılıçdaroğlu'nun aday olması durumundaki muhtemel senaryoyu değerlendirdi. Özkoç, "CHP'nin genel başkanını her zamanki gibi kurultay belirler" dedi.

"KİMLERİN ADAY OLACAĞINI SÖYLEMEK MÜMKÜN DEĞİL"

Adayların kim olacağını söylemenin mümkün olmadığını ifade eden Özkoç, sözlerini şöyle sürdürdü: "CHP böyle bir sürece girdiği zaman kongrelerini tamamlar, kurultaya hazırlığını yapar ve adaylar ortaya çıkar. Bugünden o adayların kim olacağı, kimlerin aday olma ihtimalinin olduğunu söylemek mümkün değil.

"KİM GELİRSE ONUNLA YOL YÜRÜMEYE DEVAM EDERİZ"

O günkü siyasi konjonktüre göre de belirlenir. O gün geldiğinde kongre delegelerinin en çok teveccühünü alan aday CHP'nin genel başkanı olur ve biz de onunla birlikte yolumuzu yürümeye devam ederiz. CHP'nin içerisinde genel başkanlığa aday olabilecek çok değerli, çok birikimli arkadaşlarımız var. O zaman kendileri de aday olup çıkarlar, biz de yeni genel başkanı hep birlikte görürüz."

sondakikacom

 

Hülya SÜRÜCÜ

AdminAdmin