GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-07-2024 20:44   Güncelleme : 03-07-2024 21:19

Jandarma kablo hırsızlarının izini sürdü, otoyoldan kablo çalan tır şoförü Kocaeli'de yakalandı

Jandarma kablo hırsızlarının izini sürdü, otoyoldan kablo çalan tır şoförü Kocaeli'de yakalandı

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde üç ayrı bölgeden tel hırsızlığı yaptığı gerekçesiyle aranan şüpheli şahıs Jandarma ekiplerinin ısrarlı takipleri sonucu Kocaeli'de yakalandı. 

Kömürlük Mahallesi Kuzey Marmara Otoyolunu aydınlatmada kullanılan 180 m bakır kablosu çalındığı ihbarını alan ekipler şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için çalışmalara başladı. 

İZ SÜRDÜLER

Bölgede başka kablo hırsızlıklarının da olduğunu tespit eden Sakarya Asayiş ve JASAT Timleri, geniş çapta bir araştırma yaptı ve kamera görüntülerini inceleyerek adeta iz sürdü.

TIR ŞOFÖRÜ 

Olayın faili olan 65 yaşındaki N.K. adlı adamın kullandığı aracın plakasını tespit eden ekipler, Tır şoförü olan ve aracı ile kullandığı yolun aydınlanmasını sağlayan sistemin kablosunu çaldığını belirlediği kişinin peşine düştü.

TUTUKLANDI, CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

3 ayrı bölgeden tel hırsızlığı yaptığı gerekçesiyle şüpheli olarak aranan şahıs Kocaeli'nin Körfez ilçesinde Jandarma ekiplerince yakalandı. Tır şoförü, sevk edildiği adli makamlar tarafından tutuklanarak Kocaeli T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. 

adminadmin