GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-08-2023 10:39

İşte yeni vali

İşte yeni vali

Yayınlanan Valiler Kararnamesi sonrasında, Sakarya Valisi olarak görev yapan Çetin Oktay Kaldırım’ın yerine Yaşar Karadeniz atandı. Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz olurken, Çetin Oktay Kaldırım ise Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı.

KARADENİZ KİMDİR?

1965 yılında Samsun'da doğdu. İlk ve Ortaöğretimini Samsun'da yaptı. 1983 yılında Samsun Teknik Lisesi Makine Bölümü'nü bitirdi. Aynı yıl girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1987 yılında mezun oldu.1988 yılında Amasya Valiliği'ne Kaymakam Adayı olarak atandı. Bu görevi sırasında bir yıl süreyle İngiltere'de bulundu. Kaymakam Vekilliği stajını Erzincan'ın Tercan İlçesinde yaptı.1991 yılında Kaymakamlık Kursu'nu bitirerek yeni ilçe olan Yozgat'ın Yenifakılı İlçesinin ilk kaymakamı olarak atandı.

Sırasıyla Konya-Taşkent, Hakkari-Çukurca, Ordu-Aybastı, Mardin-Yeşilli, Trabzon-Beşikdüzü, Çanakkale-Eceabat, Tekirdağ-Saray, Gaziantep-Nizip ve Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı ile Kastamonu Valiliği görevlerinde bulunan Yaşar KARADENİZ, 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Manisa Valiliği görevine atanmıştı. Vali Karadeniz bugün yayınlanan karaename ile Sakarya Valisi olarak atandı

Turan AteşTuran Ateş