sakarya-gundem
Giriş Tarihi : 01-04-2022 14:56

Eski bakan Faruk Çelik'ten Sakaryalı iş adamını hedef alan sözler

Eski bakan Faruk Çelik'ten Sakaryalı iş adamını hedef alan sözler
Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, görevden alınmasından 9 ay sonra TRT'de yayınlanan Payitaht dizisinde oynayan Namet'in sahibi Sakaryalı iş insanı Faruk Kayar'ı "et lobisi" olarak nitelendirdi. Bu konuda kırgın olduğunu belirten eski bakan Faruk Çelik, "Açın Payitaht dizini izleyin. Kırgınım... TRT'de yayınlandı biliyorsunuz. Orada göreceksiniz. Et lobisinden birisi o dizide oynadı" dedi.

Gıda Tarım Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Faruk Çelik 2015'te getirildiği görevinden 19 Temmuz 2017'de alınmıştı. Faruk Çelik'in görevden alınmasından tam 9 ay sonra 28 Nisan 2018'de TRT'de yayınlanan Payitaht dizisinin 48. bölümünde dikkat çeken bir sahne yayınlanmıştı.

DİZİDEKİ ET LOBİSİ SAHNESİ DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Osmanlı'da et fiyatlarının konu alındığı sahnede şu diyaloglar yer almıştı: "II. Abdulhamid, huzuruna 'Kasap Loncası Başkanı/Bakanı' ve eti ucuza satan 'Cömert Çiftlik Sahibi Etçi Faruk'u çağırıyordu. Pahalı etin nedeninin sorduğunda aldığı 'hayvan varlığını artırmak' yanıtından memnun olmayan Abdulhamid, 'Kasap Loncası Bakanı'nın istifasını isterken, çiftlik sahibi Faruk'u onun koltuğuna oturtmaya karar veriyordu. Abdulhamid, söz konusu sahnede ailesiyle görünen lonca başkanına da 'Loncanın başına siz geçeceksiniz lakin evvela namınızı duyurmanız gerek' ifadelerini kullanıyordu. Sahneyi ilginç kılansa 'Lonca Başkanı/Bakanı'nın kellesini alan çiftlik sahibini oynayan oyuncunun, Namet'in sahibi Faruk Kayar olmasıydı."

sondakika.com

 

Hülya SÜRÜCÜ

AdminAdmin