SİYASET
Giriş Tarihi : 06-10-2022 13:39   Güncelleme : 06-10-2022 13:45

Ergül: Ada Hayat Projesi’nde esnaf mağdur ediliyor

Ergül: Ada Hayat Projesi’nde esnaf mağdur ediliyor

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, basın kuruluşlarına gönderdiği yazılı açıklamada, üçüncü kez ertelenen Ada Hayat Projesi ihalesinin esnafı mağdur ettiğini öne sürdü. 

Projenin uygulanacağı alandaki esnafların bir kısmının tahliye edildiğini, ancak 3 kez ihalenin iptal olduğunu belirten Ergül, yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bir projeyi hayata geçirirken o bölgenin altyapısı hazırlanıp ona göre hareket edilir. Fakat Adapazarı Belediyesi’nin hazırlamış olduğu Ada Hayat Projesi’ne yazık ki sadece sözde kalmış durumda. 3 kez ihale yapılmış ve bu ihalelerin hepsi iptal oldu. Bizler şehre fayda olabilecek projelere her zaman destekleriz. Ama ard arda ihalesi iptal edilen bir projeyi asla kabul etmeyiz. Buradan tahliye edilen bir kısmı esnaflar mağdur durumuna düştüler. Onlarda bir an önce bu proje yapılıp yeni yerine geçmek arzusundalar. 1 Nisan’da tanıtımı yapılan projenin üzerinden 6 ay geçti. Ve halen bir ilerleme yok. Öte yandan kirada olan Adapazarı Belediyesi maalesef halkın cebinden çıkan parayla kira ödemeye devam ediyor. Bu paralar boşa akıyor. Halk verdiği paralarla belediyeden hizmet bekliyor” 

 

AdminAdmin