GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-01-2024 11:12

'Difüzyon Mesajı' ile aranıyorlardı

'Difüzyon Mesajı' ile aranıyorlardı

11 ilimizde düzenlenen operasyonda, INTERPOL'ün Kırmızı Bülten ve "Difüzyon Mesajı" (Acil Yakalama Mesajı) ile arama kaydı bulunan 56 şüpheli yakalandı.

 11 il eş zamanlı olarak düzenlenen KAFES-28 operasyonuyla 18 ülke tarafından haklarında INTERPOL'ün Kırmızı Bülten ve "Difüzyon Mesajı" (Acil Yakalama Mesajı) ile arama kaydı bulunan 56 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya İstanbul, Antalya, Sakarya , Bolu, Çanakkale, Eskişehir, İzmir, Manisa, Muğla, Urfa ve Yalova'da operasyon yapıldığını duyurdu. 

Yerlikaya'nın verdiği bilgilere göre, "ABD, Almanya, Azerbaycan, BAE, Belarus, Fas, Filistin, Hindistan, İsrail, İran, Katar, Kazakistan, Moldova, Özbekistan, Rusya,  Suudi Arabistan, Türkmenistan ve Ürdün olmak üzere 18 ülke tarafından haklarında Interpol’ün Kırmızı Bülten ve Difüzyon Mesajı (Acil Yakalama Mesajı) arama kaydı olan 56 şahsa Kafes-28 Operasyonları düzenledi.

Operasyonda yakalanan şahısların, Suç Örgütü Üyeliği, Uyuşturucu Madde Ticareti, Kara Para Aklama Saldırı, Kalpazanlık, Soygun, Dolandırıcılık, Göçmen Kaçakçılığı, Adam Öldürme, Fuhuş, Hırsızlık, Kaçakçılık, Rüşvet, Yolsuzluk ve Sahtecilik suçlarından arama kayıtları olduğu tespit edilmişti."

gazeteduvar

adminadmin