SİYASET
Giriş Tarihi : 31-01-2024 16:00   Güncelleme : 31-01-2024 16:09

Cem Uzan'a büyük şok! Ünlü avukat 'ben artık yokum' dedi

Cem Uzan'a büyük şok! Ünlü avukat 'ben artık yokum' dedi

Kesinleşmiş 47 yıl hapis cezası bulunan firari Cem Uzan’ın ünlü Fransız avukatı davadan çekildi.

İmar Bankası'nın içini usulsüz işlemlerle boşalttıkları müfettiş raporlarıyla tespit edilen ve açılan davalarda kesinleşmiş hapis cezaları alan Sakaryalı firari Cem Uzan ve Hakan Uzan’a bir kötü haber de ünlü Fransız avukatlarından geldi.

ÜNLÜ AVUKAT İSTİFA ETTİ

Fransa’daki Paris Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada, Uzanların avukatlığını yapan eski Paris Barosu Başkanı Christiane Feral-Schuhl’in istifa ettiği öğrenildi.

Siyasi davalarda yer alması ile ünlü olan Christiane Feral-Schuhl’in yerine hangi avukatın veya hukuk bürosunun geleceği henüz netleşmedi.

DAVA YILLARDIR DEVAM EDİYOR

Başta Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) olmak üzere aralarında Vodafone, Motorola ve Blackrock gibi şirketlerle birçok Türk iş insanı ve onların aile fertlerinin aleyhine açılan dava yaklaşık üç senedir devam ediyor.

Toplam 68 milyar dolar tazminat talep edilen davada, davalılar ilk cevap dilekçelerini sunmuştu.

Daha önceki davaları kaybettiği için Cem Uzan’ın Fransa’daki mal varlığı ve banka hesapları üzerindeki ihtiyati tedbir kararı devam ediyor. Fransa’daki bankalardan para çekemiyor. Uzan ailesinin sebep olduğu kamu zararı, DİBS’e endekslendiğinde bugünün parasıyla yaklaşık 17 milyar dolara karşılık geliyor.

Haber7

adminadmin