SİYASET
Giriş Tarihi : 11-01-2024 13:17

Başkan Gündoğdu’dan Regaip Kandili ve Üç Aylar Mesajı

Başkan Gündoğdu’dan Regaip Kandili ve Üç Aylar Mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Regaip Kandili ve Üç Aylar dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, üç aylar ve Regaip Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, bu mübarek günlerin önemine vurgu yaparak, Müslümanların birlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını diledi.

Başkan Gündoğdu, mesajında, üç ayların rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girileceği bir dönem olduğunu belirtti. Üç ayların, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı manevi bir mevsim olduğuna dikkat çekti.

Müslümanların en büyük arzusunun Allah’ın rızasını kazanmak ve Allah’ın rahmetine ulaşmak olduğunu belirten Başkan Gündoğdu, üç ayların, bu arzuyu gerçekleştirmek için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

Başkan Gündoğdu, mesajında şunları kaydetti:

“Üç Aylar; birbiri ardına açılan rahmet ve mağfiret kapıları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde barındıran, Regâib kandiliyle başlayan, Miraç ve Berat ile devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşan, Ramazan Bayramı’yla da maddî ve manevî alanda bayrama dönüşen manevi yükseliş, bağışlanma ve fırsat aylarıdır.

Bununla beraber mübarek gün ve geceler, yaratılış gayemizi, kendimize, Rabbimize, çevremize ve bütün mahlûkata karşı sorumluluklarımızı muhasebe etmek ve daha güzel bir hayat adına yeni bir başlangıç yapmak için önemli fırsatlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm Alem-i İslam’ın Regaip Gecesi'ni tebrik ediyorum. İdrak ettiğimiz mübarek gün ve gecelerin başta aziz milletimiz olmak üzere Müslümanların birlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını temenni ediyorum.”

 

 

adminadmin