GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2022 17:48   Güncelleme : 23-11-2022 18:03

Başkan Genç'ten Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Başkan Genç'ten Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı

Başkan Genç, Öğretmenler Günü ile ilgili yaptığı açıklamada “Öğretmenlikbir meslekten daha fazlasıdır. Öğretmenlik, sadece öğrenciye kitapta olan bilgiyi aktarmak değil daha fazlasını sunabilme heyecanını taşıyabilmektir, aynı zamandaömür boyu sürecek bir öğrenciliktir” ifadesinde bulundu.

Başkan Genç, “ Bizler ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurumum’inancıyla, öğretmenliğinne kadar kutsal bir görev olduğu inanışına sahibiz. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Bir toplum ulus olabilmek için mutlaka eğitimcilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumu gerçek bir ulus haline getirirler’ diyerek öğretmenlerin kutsal ve önemli görevleri olduğuna işaret etmiştir.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç; “İnsan yetiştirmek önemli görevlerden biridir. En zor şartlarda bile görevini hakkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarımıza, gençlerimize rehberlik eden başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. ”dedi.

 

AdminAdmin