DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Nihal Akar
Nihal Akar
Giriş Tarihi : 20-03-2016 16:20

Umut Yolculuğu

TÜM GÜZELLİKLER VE MUTLULUKLARI HAK EDEN, GÜÇLÜ YÜREKLİ ÖRNEK ANNE ve BABANIN UMUT YOLCULUĞU…

4 yıldır yorucu bir koşuşturma, eşi ile el ele vererek, minik Ece’sinin Lösemi hastalığının üstesinden geleceğine inanarak, uykusuz geçen uzun ve yalnız gecelerde umut güneşinin doğuşunu bekledi. Bütün duaları yavrusu ve şifa bekleyen yavrular içindi.

Kocaman bir yüreğe sahipti anne Aysel. Yaşadığı tüm sıkıntılara rağmen dimdik ayakta durabilecek kadar erdemliydi. Minik prensesini yaşatabilmek için eşi ile birlikte çok zor bir yolculuğa çıkmışlardı. Tüm sıkıntılara ve yalnız bırakılmalarına rağmen pes etmeden bu zorlu yolculukta sevgilerini bilet, mutluluklarını hedef yaparak durmadan, dinlenmeden kocaman ve kalabalık bir dünyada tek başlarına yalnız, pes etmeden ayakta durmaya ve evlatlarına destek olmaya çalışan, bu kocaman yürekli Anne-Babayı bir kaç ay önce tanıdım. Yorgun babanın ağzından eşi ile birlikte verdikleri mücadeleyi dinledim.

Ben de bu hayata tutunma yolculuğunda bu erdemli anne babanın yanında olmaya çalıştım. Tıpkı derneğimize kayıtlı yüzlerce hasta ve hasta yakınının yanında 13 yıldır gece gündüz durmadan dinlenmeden olduğum gibi.

Bu koşuşturmalarım sırasında minik Ece, yazdığı mektubu, kendi elleriyle yaptığı resmi ve çiçeği Vali Amca’sına ulaştırmamı istediğinde en hızlı bir şekilde Sn. Vali’mizden bir randevu alarak minik Ece’nin hediyelerini Sakarya Vali’miz Sn. Hüseyin Avni COŞ’a takdim ettim. Duyarlığın en güzel örneğini bir kez daha gösteren Sn. Valim’miz de aynı gün Ece kızımızın mektubuna cevap yazdı.

Minik kızımız ilik naklinden sonra kendine ait düzenlenmiş özel bir odada yaşama zorunluluğunda idi. Nakil öncesi yaşadıkları evin 1+1 olması sebebiyle 5 kişilik bir ailenin burada yaşaması uygun değildi. Bunun üzerine Sn. Vali’miz minik Ece’ye ait bir odanın olacağı ve ailesi ile birlikte yaşayabileceği geniş bir ortamın sağlanması ve 1 yıllığına kiralanması için Camili Mah Muhtarı Sn. Yunus Özçelik ile irtibata geçti. Zaman çok kısıtlı idi, çünkü minik kızımız hastaneden taburcu ediliyordu.

Bulunan evin yerlerinin laminant parkelerini sağ olsun ev sahibi 2 saat içinde usta bularak yaptırdı. Ücretini de Camili Muhtarımız Sn. Yunus Özçelik verdi. Evin temizliği, Adapazarı Belediyesi Bşk. Yrd. Sn. Erol Aydın ile görüşmem neticesinde yapıldı.

Ece’nin evine gelmesine saatler kala genç odasını dernek yön kur. üyemiz değerli insan örnek esnaf Bostancı mobilyanın sahibi Sn. Ömer Gökdemir hediye etti.

Derneğimize ziyaretleri sırasında Ece ile ilgili koşuşturmalarımı gören Ak parti Adapazarı kadın kolları başkanı Sn. Fatma Varol ve hanım komisyonu arkadaşları ile Ece nin odasına stor perde, uyku seti ve nevresim takımı ile ev hediyesi olarak ta tabak çatal kaşık takımı, ev terlikleri hediye ettiler. Ayrıca Ece’nin eve geliş günü de hazırladıkları ikramları da sundular.

Geç te olsa onları tanımaktan mutlu olduğum ve yanlarında olmaktan onur duyduğum, 4 yıldır yalnız bir şekilde koşuşturan bu güzel, güçlü ve yürekli ailenin annesi Aysel’i ve babası Hamza’yı bu zorlu yolculukta verdikleri mücadeleden dolayı tekrar kutluyorum.

Allah (C.C.) tüm şifa yolculuğunda koşuşturan hasta ve hasta yakınlarının yar ve yardımcısı olsun.

Nihal Akar
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA