Advert
Onur TOKUR
Onur TOKUR
Giriş Tarihi : 10-09-2021 16:13

KİMSENİN BİR ŞEY BİLMEDİĞİ YERDE, BİRİ ÇIKAR HER ŞEYİ BİLİR ! 

Bize İspanyolca bilen güvenilir bir tercüman lazım. Şaka yapmıyorum, buna gerçekten ihtiyacımız var. Bir grup insan içinde kimse İspanyolca bilmiyor ve biri İspanyolca konuştuğunu iddia edip takdir topluyorsa burada bir gariplik vardır. Belki biliyor belki taklit ederek konuştuğunu iddia ediyor. Bunu anlamanın tek yolu İspanyolca bilen güvenilir bir uzman tarafından teyit edilmesi gerekmez mi?  Sorgulamadan biat etmek inanmak ve yapılabilecek en büyük hata olur.  

Liyakat denilen belki devlet işleyişindeki en büyük nimeti bu şekilde kaybediyoruz.  Makam ve görev dağılımında belki de dikkat edilmeyen tek şey liyakat oldu. Kimse bu işin layığı bu kişi mi diye sorgulamıyor. Tek sorgulanan şey sadakat oldu. Yerel yönetimlerden tutun bakanlık seviyesinde bir liyakatsizlikten bahsediyorum.   

Burada hata oy veren bizlerin. Bu kadar göze soka soka banka yönetim kurulu üyeliklerinden tutun Türk Hava Kurumu kayyum heyetine başkanına kadar belediye özel kalemlerinden tutun bakanlarına kadar kimsenin liyakat umurunda değil. Biz hiçbir şey bilmediğimiz konularda konuşanları çok bilgili, doğru söylüyor diye düşünerek aklımızı kiraya verirsek en son yarım akıllı ilkokul mezunu bir imam tarafından memleketi ele geçirmesini son anda anca engelleyebiliriz. Sanki birazcık daha önceden bazı hataların farkına varmamız gerekiyor.  Birine bir görev teslim edildiğinde azıcık sorgulasak hata gördüğümüzde sesimizi çıkarsak bu kadar akıl ötesi liyakatsizliklere cesaret edemezler. İktidar dediğin ; belirli bir süre için devleti idare etme hakkından başkasına sahip değil.  Hani başta da dediğim gibi aramızda İspanyolca konuştuğunu iddia eden biri olursa ya İspanyolca bileceksin ya da bilen bir uzmana teyit ettireceksin. Yani koşulsuz biat etmek maalesef hiç sekmeden hataya götürüyor.  Yoksa kimsenin bir şey bilmediği yerde, biri çıkar her şeyi bilir..

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA