DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Nihal Akar
Nihal Akar
Giriş Tarihi : 04-01-2016 23:07

Her Mevsimin Ayrı Bir Hikayesi Vardır

Mevsimlerinde kendilerine göre hikâyeleri olduğunu biliyor muyuz? Tıpkı biz insanlarda olduğu gibi her mevsimin hikâyesi başkadır. İlkbahar soğuk ve zor bir kış döneminden sonra feraha erme sevinç ayıdır. Bazen insan olarak o kadar sıkıntılı anlar yaşarız ki bu kimi zaman uzun kimi zaman kısa sürer. Ama umut etmekten hiç vazgeçmeyiz ve her yeni güne yeni umutlarla başlarız.

İlkbaharın ilk kıpırdanışları ile tüm tabiat çiçeklerle bezenir. İçinizi sonsuz huzur ve mutluluk kaplar. O an hayat size hep bahar olsun istersiniz bilemezsiniz ki mevsim bahara gelene kadar ne tipiler ne fırtınalar atlattı, bunları yaşarken bazı dallarının kırıldığını rüzgarda bir oyana bir bu yana savruldu. Biz sadece baharın güzelliklerini görürüz.

Peki yaz o da tabiatı ısıtmak, pişirmek için görevlendirilmiştir. Toprak anayı kotarır, başakları olgunlaştırır, tabiattaki tüm canlıları ısıtmak olgunlaştırmak ve pişirmekle geçirir günlerini.. Derken yavaş, yavaş sonbahar gelir sararmış yaprakların dallarından toprak üzerine istemeyerekte olsa düşmeleri ile ayrılık ayıdır, hüzündür, yaprak dalından çiçek balından ayrılmak istemez fakat o kadar hırçın rüzgarlar eser ki tüm sevenleri birbirinden ayırır tüm çiçekler yapraklar çok uzaklara savrulurlar. Bir daha kavuşamayacaklarını bile bile inatla toprağa yapışıp kalanlarda olur.

Artık son durak olarak gördüğümüz yeni bir yılın habercisi olan kış ayı gelir çalar kapımızı kimimiz sevinir kimimiz hüzünlenir geride bıraktığınız aylar mevsimler değildir aslında sizin ilkbaharla başlayan doğumunuz çocukluğunuz yaz ayı ile gelen olgunluk döneminiz eşiniz evlatlarınız.. Sonbaharla başlayan emekliliğiniz ayrılıklarınız yorgunluklarınız özlemleriniz..

Kış ile birlikte artık bir hayatın bitişi ile yeni başlayacak hayatların kesişme noktası olduğunu farkına vardığımızda artık mevsimlerden kışdır.

Sessizce yağan kara sitem edersiniz çünkü üşür yaşlanmış bedeniniz yorgundur, ayaklarınız karda yürümek zorlaşır. Yeni bahar aylarına hazırlanırken tabiat sizin bitmeyen kış yolculuğunuz bir kabristanın karla örtülü sessizliğinde devam eder yalnız ve kimsesiz. İşte bu kadardır ömür dediğimiz yolculuk. Her mevsimi mevsimine uygun ve yakışır şekilde yaşamak ve yaşatmak bizim elimizde. Hayata baharın güzelliklerinden bakmak, Yazın olgunluğu ile anlamak, Sonbaharın yorgunluğunda dinlenmek, Kışı ile bitirmektir bedeniniz aylardan kış olsa da ruhunuz her daim baharda kalması dileği ile tüm mevsimlerde... dostça kalın

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA