Fuat ÖZGEN
Fuat ÖZGEN
Giriş Tarihi : 27-03-2019 10:13

HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLMA ZAMANI

“Yoksa, bir tuzak mı kurmak istiyorlar? Asıl, inkâr edenler tuzağa düşecek olanlardır

“Yoksa, bir tuzak mı kurmak istiyorlar?

Asıl, inkâr edenler tuzağa düşecek olanlardır.”

     Tur Suresi, 42.Ayet

            1000 yıllık tarihimizde, nice destanlar yazdığımız gibi, nice ihanetler gördük. Her ihanet varlığımızı büyüttü, adımızı yüceltti; ihanet edeni ise hem tarih yok etti, hem ihanet edenlerle Cehennem çukurları doldu.

            Yine bir ihanet ve işgal sarmalıyla karşı karşıyayız. Son 17 yıllık tarihimizde, daha dünkü devletçik, sömürgeci ve işgalci “amerika bölüştürme devleti” hep bu ihanetlerin sözde görünmez eliydi. İlk ciddi saldırısını, içimizdeki piyonları ile 2013 gezi olayları ile başlattı. Olayların başladığı Mayıs 2013'te %4,52 ile cumhuriyet tarihinin en dip seviyesini gören politika faizleri gezi olayları sonrasında %8,5'e tırmandı. Akabinde 17-25 aralık ihanetleriyle bu oran %11’e yükseldi. Ve Türkiye’miz sadece o süreçte 157 milyar dolar kaybetti. Bu bir intikam hamlesiydi, 2002 öncesi %63 olan borçlanma faizinin, %4,61’e inmesiyle faiz lobisine yedirmediğimiz tüyü bitmemiş yetimlerin, onurlu milletimizin 642 milyar lirasının intikamı…

            Halbuki bilmiyorlardı, İslamla şereflenmiş ve ibadeti oruç olan bu onurlu milleti açlıkla korkutamayacaklarını…

            Dünyayı kendi oyun sahası gibi gören siyonizmin çocuğu amerika, arsızlaşmıştı bir kere. Kaldı ki; 300 yıl önce bu çocuk gayri meşru ve de şer üzere doğmuştu. Doğduğu günden bugüne dünyaya zulümden başka bir şey getirmeyen bu sözde devlet, kendi içimizde doğurduğu ve kendi eliyle besleyip büyüttüğü kendi gayri meşru çocuğunu saldı bu kez üzerimize, fetöyü… 15 Temmuz 2016 yılında bu kez alçak bir işgal girişiminde bulundu ve o görünmez el artık deşifre olmuştu, “İşgalciniz benim!” diyordu.

            Halbuki bilmiyorlardı, “Ne varsa çöplüğe at, belli başlı zamanlık; ölümü öldürmekte olanca kahramanlık.” diyen bir şairin içinde doğduğu bu millet, ölümü öldürürdü ve öldürmüştü de!

             Ve bugün, yukarıda da ifade ettiğim üzere yine bir ihanet ve işgal sarmalıyla karşı karşıyayız. Bu kez sahnede zillet var ve artık gizlenmiyorlar. Ne vahimdir ki; “Kimler, kimlerle beraber!” isyanı sarmış dört bir yanı. Ülkü dökülmüş ayaklar altında, milli duruşu arayanlar bulamıyorlar, halk ise isyanda! Nice canımızı bizden almış pkk terör örgütünün siyasi uzantısı ellerini ovuşturmakta, hem kendi listelerinde hem de ısmarlama listelerde boy boy militanları var ne de olsa! Fetöcü teröristler de öbür yanda şakşakçılık yapmakta, hainliğin hakkını verircesine bağırmakta; “Bu ülkeyi işgal etmek için biz de varız!” nidaları kulakları tırmalamakta!

            Halbuki bilmiyorlar!!! Cumhur, bekası için ayakta, gerçek ülkü sahipli elhamdülillah. Başkentte binler, İstanbul’da milyonlar varoluş destanı yazmakta! Beka da neymiş diye pervasızlaşanlara, bir ve diri omuzlar hep birlikte cevabını vermekte.

            Bugün kızgınlıkları, küskünlükleri ayaklar altına alma, bugün bir olma, iri olma, diri olma, hep birlikte Türkiye olma zamanı! Aksi halde kendi çocuklarımızın geleceğini şerre ipotek altına aldırmış oluruz vesselam!

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA