Derya Çetinkaya
Derya Çetinkaya
Giriş Tarihi : 31-05-2016 16:01

Gündem: Siyaset

Başbakan, halkın iradesiyle geldiğini beyan ediyor, 1 Kasım seçimlerinden sonra

Başbakan, halkın iradesiyle geldiğini beyan ediyor, 1 Kasım seçimlerinden sonra. İtirazımız vardı. Ahmet Davutoğlu, sen halkın iradesi değildin. Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesiydin.

Haziran seçimlerinde ciddi bir oy kaybedince , hemen MHP çizgisine gelip, teröristlere operasyona başladınız. Çünkü yaptığınız anket ve araştırmalarda oy kaybının en önemli nedeninin bu olduğunu gördünüz. Gördünüz de, 2-3 yıl boyunca PKK’nın sempatizanı valileri atadınız bölge illerine. Operasyon yetkisini de valilere verdiniz. Onlar da seyrettiler.

Pkk şehirlere hat çekti, yol altından da bombalar mayınlar tuzaklandı.

MİT uşağınız oldu. Sizi cumaya giderken korumaktan başka bir görev üstlenemedi.

Sokaklara mayın, bomba hatları döşeyen belediye iş makinalarıyydı. Bütün bakanlar hala görev başında. Görevden almadınız, yargılamadınız.

Diyeceksiniz ki biz yargımıyız?

Herkes biliyor. Zaten Cumhurbaşkanıda söylüyor. “Yargıya talimatı verdim gereğini yapacaklar” sözü hepimizin kulaklarını çınlatıyor.

Fakat bu belediyelere, araçlarına, başkanlarına dokunmadınız ama, bu ülkede gazetelere, televizyonlara, bankalara hatta kreşlere bile kayyum atadınız.

Buradan Fetullah Hoca’nın cemaatinin avukatlığını yapacak değilim ama onlaarında bankasından dershanelerine, gazetelerinden televizyonlarına kayyum atadınız.

PKK’lı belediyelere atayamadınız.

Mecliste vekillerden Pkk sempatizanı vekillerin beyanları, eylemleri göz önünde cereyan ederken, dokunulmazlıklarını kaldırıp yargılamadınız. Pkk2nın dış bağlantıları ve uzantılarıyla dostluğunuzu bozmadınız.

Kuzey Irak’tan Kobani’ye geçecek okadar alternatif güzergah varken, Pkk ile işbirliği içinde olan peşmerge ve diğer unsurlara Türk topraklarında adeta geçit töreni yaptırdınız.

Yolda yedikleri yemeğin faturasını da bizim sırtımızdan ödediniz.

Bu arada ekonomi batmaya devam ediyor. İhracat azaldı. Bütün ihracat yollarımızda tıkandık. Büyük devletler ne Cumhurbaşkanı ne Başbakan ne de Bakanlarıyla muhatap bile olmuyor. Dış politika da çuvalladı.

Muhtarlarla toplantı yapılarak ülkenin sorunları çözülmez.

Başkan olacam demekle de çözülmez. Bu sorunlar devlet adamı vasfı taşıyan, vatanını milletini seven, Türk Milletinin menfaatlerini koruyan, ehliyetli, kararlı kişiler ile çözülür.

Ehliyetli dedim de, adamlarda ne çok beceri, marifet, fasıf varmış. Savunma Bakanı milli eğitimden anlıyor, Sanayi Bakanı savunmadan, Milli Eğitim Bakanı kültürden..

Kendi kendime bizim bir şeyden anlamamıza gerek yok diyesim geliyor bazen. Ama her biri yaptıkları icraatlarla çuvalladılar.

Şimdi hergün şehitler geliyor Güneydoğu’dan. Ağlıyoruz, içimiz kavruluyor. Fakat bu olaylardan, şehit cenazelerinden, terörist cenazelerinden medet bekleyenler var demek ki.

Yoksa çözüm mü yok. Askeri sokmayın şehre, yıkın şehri, altında kalsın zalimler. Zaten biz yapmayacak mıyız o şehirleri yeniden.

Bütün bunlar böyle sürüp giderken MHP’ye de bir çomak soktular. Yok kongre, yok mahkeme, yok kayyum ve genel başkan adayları.

MHP’nin bu girdaptan ufak sıyrıklarla çıkacağı kanaatindeyim.

Her şeye rağmen Türkiye Cumhuriyetine Türk Milletine hiçbir şey yapamayacaksınız. Su akacak yatağını bulacak.

Derya ÇETİNKAYA

 
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA