Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 30-03-2021 09:45   Güncelleme : 30-03-2021 09:55

Yurttan çıkartılan öğrenciler soyuldu

Yurttan çıkartılan öğrenciler soyuldu

Kocaeli Üniversitesi’nin çeşitli birimlerinde eğitim gören, İzmit Yeşilova Mahallesi’ndeki İlim Yayma Cemiyeti tarafından işletilen, Büyükşehir Belediyesi’ne ait yurtta kalan öğrenciler, çok büyük zarara uğradıklarını öne sürerek ilgili makamlara ve CİMER’e başvurdular

Belediyesi’ne ait yurtta kalan öğrenciler, geçen yıl bu vakitlerde apar topar yurttan çıkartıldılar. Öğrenciler yurttan ayrılırken, kişisel eşyalarını odalarındaki dolaplara kilitleyip bırakmışlardı. Öğrencilerden boşalan bu yurt, pandemi döneminde yurt dışından gelenler için karantina binası olarak kullanıldı ve pekçok insan barındı.

EŞYALAR ÇALINMIŞ

Yurt binası boşaldıktan sonra odalarına geri dönen öğrenciler, kilitli dolapların kırılarak açıldığını, kişisel eşyalarının yağmalanıp, çalındığını gördüler. Yüzlerce öğrencinin her birinin binlerce TL’lik zararı olduğu öne sürülüyor. Eşyaları çalınan öğrencilerin şikayetlerine yurt yöneticileri ilgi gösterirken, bu yurdun sahibi ve sorumlusu olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilerden gelen şikayetleri dikkate almadığı ve sorumluluk kabul etmediği bildiriliyor. 

Durumu CİMER’e ileten mağdur öğrenciler, çalınan eşyalarının tazmin edilmesini talep ediyorlar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu konudaki duyarsızlığı da öğrencilerin haklı tepkisi ile karşılaşıyor.

Kaynak: Ses Kocaeli

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA