Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 11-05-2020 15:46   Güncelleme : 11-05-2020 15:56

Yüce: Koronavirüs sürecinde kimse mağdur bırakılmadı

Yüce: Koronavirüs sürecinde kimse mağdur bırakılmadı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Ülke Tv'de koronavirüse ilişkin veriler paylaştı. Yüce canlı yayında şunları söyledi:

"RİSKLİ İL İDİK, CİDDİ ÖNLEMLER ALDIK"

"Dünyayı esir alan bu virüs nedeniyle ülkemizde saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın ilgisiyle ciddi önlemler alındı. Tüm kurum ve kuruluşlar da önlemini aldı. Biz de Büyükşehir olarak önlem almalıydık, gerekli önlemleri aldık. Harfiyen talimatları uyguladık. Ben 1999 depremini bizzat yaşayan biri olarak, afet ve felaketlerde yapılması gereken şok şey olduğunu biliyorum. Bu tür zamanlarda koordinasyon, işbirliği ve önlem almak en gerekli 3 şeydir. Biz de bu 3 maddeye önem verdik.

"HERKES GÖREV ÜSTLENDİ"

Şehirde Pandemi Kurulu oluşturuldu. Bize düşen görevi yapmak için seferber olduk. Sağlık Müdürlüğü, Ulaşım birimleri, Kızılay vs. herkes görev üstlendi. STK lar da bu zorlu süreçte görev aldı. Büyükşehir olarak Acil Koordinasyon merkezi oluşturduk. 7/24 görev başında olduk. Çözüm masasındaki çalışmaları zenginleştirdik.

"İHMALKARLIK OLMADI, KİMSE MAĞDUR BIRAKILMADI"

Ciddi ek programlar yaptık. Sakarya'da hiçbir olayda ihmalkârlık gösterilmedi. Kimse mağdur edilmedi. Ortada bir savaş vardı ve bu savaşı kazanmak gerekiyordu. İzlolasyon önemliydi. Hijyen önemliydi. Toplu taşıma araçlarımızı, kamusal alanları, park ve bahçeleri, kısacası her noktayı dezenfekte ettik. Şehri gıcır gıcır yıkadık.

"25 BİN VATANDAŞA GIDA PAKETİ DAĞITTIK"

Sakarya'da il genelinde toplam 25 bin vatandaşa gıda yardımı yaptık"

Başkan Yüce programda son olarak Sakarya'da organize edilen Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası hakkında bilgiler verdi.

HABER HÜLYA SÜRÜCÜ

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA