TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 16-07-2021 13:57   Güncelleme : 16-07-2021 14:05

Yolda 5 saat bekletilince 24 hayvan kamyon kasasında öldü

Yolda 5 saat bekletilince 24 hayvan kamyon kasasında öldü

İstanbul’a hayvan götürürken yolda 5 saat bekletilen Şahan Atmaca’nın 24 hayvanı öldü. Yaşadıklarını gazetemize anlatan Şahan Atmaca, “Zararım 70 bin TL” dedi.

Kurban Bayramı yaklaşırken hayvancılık ile uğraşan kişiler oldukça fazla mesai yapıyor. Bunlardan biri 6 yıldır hayvancılık işi ile uğraşan Kocaeli Derince’de yaşayan Şahan Atmaca. 29 yaşında evli ve 3 çocuk babası. Geçimini sadece hayvancılık yaparak sağlıyor. 13 Temmuz günü 24 tane koçu kamyonuna yükleyip yola çıkan Şahan Atmaca, İstanbul/Bayrampaşa’da bulunan yerine doğru hayvanlarını götürürken, FSM köprüsünü geçtikten sonra Galatasaray Stadı’nın önünde çevirme ile karşılaşmış.

“TAM 5 SAAT BOYUNCA BEKLEDİK”

İşte bu anları Şahan Atmaca şu ifadelerle anlattı, “Ben 6 yıldır hayvancılık yapıyorum. 6 yıldır İstanbul/Bayrampaşa’da bulunan yerime hayvan götürüyorum ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım. 13 Temmuz günü buradan yola çıktık. FSM köprüsünü geçtikten sonra Galatasaray stadının orada çevirme olduğunu gördük ve bizi durdurdular. Evraklarımızı kontrol ettiler sonra da hayvanların kan tahlili yok diyerek Tarım ve Orman bakanlığını aradılar. Normalde 30 dakikada gelebilecek ekipleri biz tam 5 saat boyunca bekledik. Stadın oradan bizi Tuzla’da bulunan hayvan borsasına götürdüler. Orada kamyonun kasasını açtığımızda gördüklerimiz karşısında şok olduk. Hayvanlarımızı ölü olarak gördük. Tam 24 hayvandan bahsediyorum. Zararımız 70 bin TL” dedi.

“ONLARI NEDEN ÇEVİRMEDİLER”

Sadece kendilerinin mağdur olmadığını söyleyen Şahan Atmaca, “Mağdur sadece biz değiliz. Hayvan satıp parasını aldığımız bir sürü insan var onları da mağdur ettik. Ne yapacağız şimdi onların parasını nasıl ödeyeceğiz. Benim tek geçim kaynağım bu meslek. Sadece hayvancılık yapıyorum ben. Hayvan geçirmenin yasak olduğunu söylediler bize ama yanımızdan çok fazlaca tır geçti. Onların evraklarının tam olduğu nereden belli. Belki onlarında eksik. Bizim küçük bir kamyonumuz var onların koskoca tır. Onları neden çevirmediler. Biz hakkımızı sonuna kadar arayacağız” ifadelerini kullandı.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç
Advert