TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 23-11-2021 20:56   Güncelleme : 23-11-2021 20:58

Yolcuya dehşeti yaşatan otobüs şoförü tutuklandı

Yolcuya dehşeti yaşatan otobüs şoförü tutuklandı

Kocaeli Gebze’de özel halk otobüsüne binen bir vatandaş, bir önceki otobüsün kendisini almamasından yakınınca, ineceği durakta otobüs şoförleri tarafından feci şekilde darp edildi. Olayla ilgili polise teslim olan şahıslardan biri tutuklandı. 

Olay, Dilovası iÇağlayan Caddesi otobüs durağında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, işe gitmek için Gebze'den bir özel halk otobüsüne binen 2 çocuk babası Şenol Bayraktar (44), otobüs şoförüne bir önceki otobüsün kendisini almadığını söyleyerek ‘Şerefsiz’ kelimesini kullandı. Bunun üzerine öfkelenen şoför, Bayraktar’ın yakındığı şoförün babası olduğunu belirtip, yolcuyu küfür ve hakaret ederek otobüsten indirdi.

Daha sonra başka bir otobüse binen Bayraktar, indiği durakta otobüs şoförleri tarafından feci şekilde darp edildi. Diğer yolcuların ayırmasının ardından saldırgan şoförler otobüslerine binerek olay yerinden ayrıldı. Şenol Bayraktar ise Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne giderek tedavi oldu. Daha sonra Bayraktar, kendisini darp eden şahıslardan şikayetçi oldu.

Darp edilen Bayraktar'ın şikayeti sonrasında şoförlerin bağlı bulunduğu kooperatif tarafından önce hatlarına süre belirtilmemek üzere çalışmama cezası verildi. Ardından olaya karışan M.N. ile B.N. kooperatif yöneticileri tarafından ikna edilerek Dilovası İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi. İfadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edilen şüphelilerden M.N. tutuklanırken, B.N. adli kontrol kararı ile serbest kaldı.

Kocaeli Koz