TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 16-12-2021 15:11   Güncelleme : 16-12-2021 15:14

Yılın işçisi seçilmişti… Hafriyat döküm alanında intihar etti!

Yılın işçisi seçilmişti… Hafriyat döküm alanında intihar etti!

Kocaeli Körfez Belediyesi temizlik işleri biriminde çalışan ve 2015 yılında çöpte bulduğu çantadaki 20 bin TL’yi sahibine teslim eden ve yılın işçisi ödülünü kazanan 47 yaşındaki Celal Serçe hafriyat döküm alanında intihar etti

Yavuz Sultan Selim Mahallesindeki hafriyat döküm sahasında terk edilmiş bir araç ve yanında kanlar içinde hareketsiz yatan bir şahsın olduğunu gören çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde isminin Celal Serçe (47) olduğu öğrenilen şahsın yaşamını yitirdiği tespit edildi. Körfez Belediyesi Temizlik İşlerinde çalıştığı öğrenilen Serçe’nin polis ekiplerince yapılan incelemeler sonucu intihar ettiği belirlendi.

Olay yerinde polis ekiplerince tamamlanan inceleme işlemlerinin ardından Celal Serçe’nin cenazesi otopsi yapılmak üzere hastane morguna kaldırıldı. Körfez Çamlıtepe Mahallesinde ikamet eden ve uzun yıllardır Körfez Belediyesi Temizlik işlerinde temizlik işçisi olarak çalışan Celal Serçe’nin bir süredir yaşadığı maddi sıkıntıları nedeniyle intihar ettiği öne sürüldü.

YILIN İŞÇİSİ SEÇİLMİŞTİ

Evli ve 4 çocuk babası olan ve geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen Celal Serçe’nin acı haberi yakınları tarafından üzüntüyle karşılandı. Serçe, önceki Körfez Belediyesi Başkanı İsmail Baran döneminde temizlik yaptığı esnada bulduğu çanta içindeki 20 bin TL’yi sahibi M.S.’ye ulaştırmış ve gazetemiz tarafından düzenlenen ve geleneksel olan Doruktakiler 2015 değerlendirmelerinde Yılın İşçisi kategorisinde ödüle layık görülmüştü. Üstelik çantayı bulup sahibine teslim ettiği için M.S. tarafından verilen ödülü de kabul etmemişti. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Kocaeli Koz