Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 12-03-2020 20:15

Yerli otomobil, maket polis aracı olarak yollara çıktı

Yerli otomobil, maket polis aracı olarak yollara çıktı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek yerli otomobil, gören herkesi oldukça şaşırtan bir şekilde yollarda görüntülendi. 

Türk halkı, çalışmaları uzun süredir devam eden yerli otomobili yaklaşık 3 ay önce prototip olarak görme şansı buldu. Tamamen elektrikli bir motora ve iddialı tasarım hatların sahip model kamuoyundan büyük beğeni toplamıştı. 2022’de piyasaya çıkması planlanan yerli otomobilin fabrika çalışmalarına da start verilmişti. Ancak model piyasaya çıkmadan haberleri gelmeye devam ediyor.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan bir yerli otomobil çalışması bütün vatandaşların dikkatini çekiyor. Yerli otomobilin sedan modeli üzerine yapılan çalışma sonucu araç, bir polis aracına dönüştürülmüş. Ardından hazırlanan bir maket yol kenarına yerleştirilmiş. Üstelik üzerinde bulunan güneş panelleri sayesinde gerçek bir polis aracı gibi tepe lambası da yanıyor. Daha önce de çeşitli illerde uygulanan bu yöntem, sürücülerin kurallara uyması için yapılıyor. Çoğu vatandaş yerli otomobili ilk kez canlı görmesinin etkisi ile fotoğraf çektirmek için yol kenarında duruyor. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA