Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 23-12-2020 00:48

Yeni Şafak yazarı Kılıçarslan: Sofuoğlu tespitlerinde haklı

Yeni Şafak yazarı Kılıçarslan: Sofuoğlu tespitlerinde haklı

Üniversitelerle ilgili sözleri tepki çeken Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'na destek Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan'dan geldi. Kılıçarslan, Sofuoğlu'nun kendini ifade edemediğini ancak tespitlerinde haklı olduğunu savundu.

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun “üniversiteler için fuhuş evi nitelemesi” yapmadığını savundu. Sofuoğlu'nun tespitlerini haklı bulan Kılıçarslan, Sakarya'da 1+0, 1+1 evlerle yapılan fuhuş operasyonlarının yüzde kaçının Sakarya Üniversitesi yerleşkesi civarında olduğuna bakılmasını istedi.

Kılıçarslan, bugünkü köşe yazısında Prof. Sofuoğlu’nun Akit TV’de kullandığı ifadeler hakkında şunları yazdı:

"Bence Ebubekir Sofuoğlu dile getirmek isteyip de meramını Türkçe olarak ifade edebilmedeki yetersizliği yüzünden dile getiremediği o tespitlerinde haklı. Fakat tabii, meramını öyle böyle ifade edebilecek ortalama bir Türkçe bilmiyorsan herkesin eleştirisine ve yorumuna açık kamusal alanlarda söz almamayı tercih etmelisin. Aksi halde işte tam olarak Sofuoğlu’nun başına gelen geliyor: Derdini ifade etmeyi beceremezsen herkes senin üniversitelere “fuhuş yuvası” dediğini zannediyor ve bu zanlarında da ne yazık ki haklı oluyor. Oysa Sofuoğlu üniversitelere “fuhuş yuvası” demedi. Anlatmak istediğini bir türlü anlatamadı sadece.

Diğer yandan, kendisinden hoşlanmadığımı her platformda belli ettiğim, tartışmaktan hiç geri durmadığım Ebubekir Sofuoğlu’nun “görüşlerini ifade etti diye” linç edilmesini, devletimizin en üst kademesindeki isimler tarafından tabiri caizse “azarlanmasını” da doğru bulmuyorum. İşin burası da kayıtlara geçsin isterim."

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu Akit TV’de Sabri Balaman’ın sunduğu Derin Kutu adlı programda önce ‘Z’ kuşağını eleştirdi. Üniversitelerin şehirleri geliştirdiği iddiasının yalan olduğunu söyleyen Sofuoğlu, “Bütün Türkiye’de üniversitelerin yerleştiği yerler Nişantaşı’na döndü” dedi.

Ebubekir Sofuoğlu konuşmasının devamında “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” ifadesini kullandı.

Birgün

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA