Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 26-02-2020 14:26   Güncelleme : 26-02-2020 14:43

Yavuz'dan, Sevinç'in açıklamasına yanıt: "Bardağı taşıran son damla"

Yavuz'dan, Sevinç'in açıklamasına yanıt:

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Savcılığa suçduyurusunda bulunduğu Sinanoğlu Belediyesinin eski başkanı Hüseyin Sevinç için yazılı açıklama yaptı.

Yavuz, basın organlarına gönderdiği açıklamasında suçduyurusunu doğruladı ve Sevinç'in kendisine hakaret edip, tehdit savurduğunu iddia etti. İşte AKPli vekilin yazılı açıklaması:

"Sayın Hüseyin Sevinç, ifadeye çağırıldığını ve bu ifadeye çağırılma sebebinin ise “Kocaali ve Karasu fındıkçılarını savunarak şahsıma cevap vermek” olduğuna ilişkin bir açıklama yaparak Sakarya kamuoyuyla paylaşmıştır.

SÖYLEDİKLERİ DOĞRU DEĞİL

Kamuoyunun şunu bilmesini istiyorum. İlgili kişinin söyledikleri kesinlikle doğru değildir. Kendisi defalarca ben de dâhil birçok partilimize iftira atmış ve hakarette bulunmuştur.

BU YAPTIĞI İLK DEĞİL

Sayın Sevinç'in yaptıklarını birçok kez görmemezlikten geldik. Ancak en son şahsımla ilgili sosyal medya paylaşımı bardağı taşıran son damla olmuştur.

HAKARET İFTİRA ve TEHDİTTE BULUNDU

Kendisi söylediklerinin aksine şahsıma hakaret etmiş, iftiralarda bulunmuş ve tehditler savunmuştur. Biz de bunun üzerine; "hakaret, iftira ve tehdit" e dayalı suç duyurusunda bulunduk.

KİMSENİN SUÇ İŞLEME HAKKI YOK

AK Partili olsun veya olmasın hiç kimsenin, kimseye hakaret etme ve tehditte bulunma hakkı yoktur.

KAMUOYUNU YANLIŞ BİLGİLENDİRİYOR

Madem suç teşkil edecek bir şey yapmamıştır o zaman neden alelacele paylaşımını kaldırarak kamuoyunu yanlış yönlendirecek beyanatlara tevessül etmektedir.

KARARI YARGI VERECEK

Yaptıklarının suç teşkil edip etmemesi konusunda karar verecek olan yer mahkemelerdir. Bizim yaptığımız da meseleyi yargıya havale etmek üzere suç duyurusunda bulunmaktır. Bundan sonrası yargının işidir.

Mesele bundan ibarettir. Aslında bizim yapacak çok işimiz var ve bu türden sataşmalarla uğraşacak vaktimiz yoktur.

Ancak kamuoyununu doğru bir şekilde bilgilendirme sorumluluğumuzun bir gereği olarak bu açıklamayı yapma lüzumu hissettik.

Kamuoyuna sayıyla arz olunur."                                                                                                                                                                

                                                                                              

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA