Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 08-09-2020 10:04

 Yangın ilk müdahale ekip binası törenle açıldı

 Yangın ilk müdahale ekip binası törenle açıldı

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat  beraberinde, Öz-Orman İş Sakarya Şube Başkanı İslam Şişman, İşletme Müdürü, Celalettin Kaba, İşletme Müdür Yardımcısı  Şevket Köksal, Orman İşletme Şefleri ve Geyve Yangın İlk Müdahale işçileri ile birlikte,  yangın ilk müdahale ekip binasının açılışını yaptı.

      Bölge Müdürü Polat açılış konuşmasında şunları söyledi:‘’ Bölge Müdürlüğümüze bağlı yangın ilk müdahale ekiplerimizin, yatıp kalktığı, yemek yediği, duş alıp dinlendiği, televizyon seyrettiği, sabah sporu yaptığı ilk müdahale ekip binalarımıza çok önem veriyoruz. İl ve İlçelerimizdeki tüm idari binalarımız, lojmanlarımız, yangın ilk müdahale ekip binalarımızı yangın kulelerimizi ,toplu koruma ekip binalarımızın kurumumuza yakışır şekilde olması gerekir. Merkezde ve diğer İşletme Müdürlüklerimizde, sizlerin daha rahat edebilmeniz için, yangın ekip binalarımızda tadilatlarımız devam ediyor. Geyve Orman İşletme Müdürlüğünde yetersiz olan ve açılışını yaptığımız yangın ilk müdahale ekip binasının kısa sürede tamamlanmasından dolayı son derece mutluluk duydum.

"Orman Yangınlarında Erken Müdahale Çok Önemli"

     Orman yangınlarıyla mücadelede, orman yangınlarına karşı her zaman hazır ve teyakkuzda olmamız gerekir. Yaptığınız bu kutsal ve tehlikeli görevde sizlerin rahatı, hayatı ve sağlığı her şeyden önce gelir. İş sağlığı ve güvenliği kurallarına riayet etmeli, bu bilinçle hareket etmelisiniz. Orman yangınlarında erken müdahalenin çok önemli olduğunu bir daha vurgulamak istiyorum. Erken müdahale ile büyük orman alanların yanıp kül olmasını önleriz. Devletimizin ve  milletimizin bizlere emanet ettiği ormanları, milletimize layık olacak şekilde özverili, azim ve başarıyla korumalıyız. Yaptığınız bu kutsal görevi severek yapmalısınız. Açılışını yaptığımız yangın ilk müdahale ekip binamız devletimize, milletimize ve teşkilatımıza hayırlı olsun’’ 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA