Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 25-07-2020 15:57

Yangın-Cell Haberleşme Sistemi Geliyor, Fotokapan Yaygınlaşıyor

Yangın-Cell Haberleşme Sistemi Geliyor, Fotokapan Yaygınlaşıyor

Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal, Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanı Metin Gültekin ve Orman Zararlıları İle Mücadele Dairesi Başkanı Fatih ÜlküdürSakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat’ı makamında  ziyaret etti.

Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal, Bölge Müdürü Polat ile, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Merkez İşletme Müdürü ile sohbet etti.

"YANGIN CELL" HABERLEŞME SİSTEMİ GELİYOR

 2020 yılı  programları hakkında Bölge Müdüründen bilgiler alan Genel Müdür Yardımcısı, özellikle orman yangınlarıyla mücadelede, uzaktan otomatik duman algılama sistemleriyle birlikte kullanılacak olan insansız hava araçları sayesinde orman yangınları tespit edilecek, erken müdahale ile yangınlara karşı başarılı mücadelenin artacağını dile getirdi. Orman yangınlarıyla mücadelede haberleşme sistemini güçlendirdiklerini, ‘’Yangın-Cell Haberleşme’’ sistemiyle birlikte, teşkilatın en kısa sürede etkin bir haberleşme ağına kavuşacağını söyledi.

BİLGİSAYARLAR, MONİTÖR VE AĞ ANAHTARLARI TESLİM

Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanı, "Bölge müdürlüklerinin talebi doğrultusunda ihale yoluyla alımı yapılan masaüstü bilgisayar, monitör ve ağ anahtarlarının (switch),  Bölge Müdürlüklerine teslim edildi. Tablet bilgisayarlar ve laptopların alımını yapıp, onları da en kısa sürede teslim edeceğiz" dedi.

"FOTOKAPANLAR YAYGINLAŞACAK"

Orman Zararlıları İle Mücadele Dairesi Başkanı, fotokapanların ormanların yasa dışı müdahalere karşı korunmasında  etkin olarak kullanıldığını ve fotokapan kullanımını yaygınlaştırmayı düşündüklerini söyledi.

BİLGİ VERDİ

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, yıl sonu hedeflerinin 2020 yılı programlarını  yüzde yüz gerçekleştirmek olduğunu belirterek, Bölge Müdürlüğüne yapılan bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Polat, ziyaretin  Bölge Müdürlüğüne moral verdiğini söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA