Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 13-08-2021 13:00   Güncelleme : 13-08-2021 13:55

Yanan köyün muhtarından Orman Bölge Müdürüne teşekkür telefonu

Yanan köyün muhtarından Orman Bölge Müdürüne teşekkür telefonu

Antalya’nın Gündoğmuş ilçesine bağlı Senir köyü muhtarı Durmuş Ali Yıldız, bölgede çıkan orman yangınına müdahale eden ve köylerinde çok sayıda evi yanmaktan kurtaran Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.

"SAKARYA EKİBİ BİR KAHRAMAN GİBİ GÖREV YAPTI"

Orman Bölge Müdürü Ziya Polat'ı arayan ve teşekkürlerini ileten muhtar Yıldız, "Sakarya'dan giden ve adeta bir kahraman gibi görev yapan ekibinize minnettarız" dedi. 

Sakarya Detay Haber'e konuşan Muhtar Durmuş Ali Yıldız'ın oğlu Hüseyin Yıldız ise gelişmeleri şöyle anlattı: 

"260 HANELİ KÖYDE 40 EV YANDI"

"Köyümüz 920 yıllık bir köy.. Bizim köye karşı köyden yangın sıçradı. 260 haneli köyümüzde 40 ev yandı. Yangın yüzünden 4 kez köyümüzü boşalttılar.

"KENDİ EVLERİ YANIYORMUŞ GİBİ MÜDAHALE ETTİLER"

Köyümüzde çıkan yangına Sakarya'dan gelen ekibler müdahale etti. O ekip adeta köyümüzü kurtardı. Ekipte yer alan bir görevli sanki kendi evi yanıyormuş gibi üzüldü, oturup ağladı. Sakarya'dan gelen ekip gecenin saat 3'ünde 650 m. boru çekti. O bölgeye girmek dahi zordu.

"SAKARYA EKİBİ BİR KÖYÜ DAHA KURTARDI"

O ekip bizden sonra yan köye de gitti. Karaisa köyünü de Sakarya ekibi yanmaktan kurtardı. Sakarya Orman Bölge Müdürü Sn. Ziya Polat ve ekibine ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizler karşı tepelerde nöbet tuttuk. Bizden sonra 6 köyde daha yangın çıktı. Çok şükür aç kalmadık, Devletimiz de, milletimiz de yanımızdaydı. Hatta bazı kahramanlarımız da vardı ki; onlar Sakarya'dan gelen görevlilerdi... Onlara babam ve köyümüz adına sonsuz teşekkür ediyoruz. İlk fırsatta Orman Bölge Müdürü Ziya Polat'a teşekkür ziyaretinde bulunmak istiyoruz"

ÖZEL HABER HÜLYA SÜRÜCÜ

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA