Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 31-01-2021 23:06   Güncelleme : 31-01-2021 23:49

Video çekti, Ragin'in alıkonulduğunu iddia etti...Belediye yanıt verdi

Video çekti, Ragin'in alıkonulduğunu iddia etti...Belediye yanıt verdi

Genç bir kız, "Ragin" adlı köpeğin, sahipli olduğu halde, Karaman Barınağında zorla alıkonulduğunu öne sürdü. Genç kız, kamera karşısına geçti, bir video çekti ve Belediye'ye sitemde bulundu.

"KARAMAN BARINAĞINDA"

O genç kız "Daha sahipsiz hayvanlara sahip çıkılamazken, sahipli hayvanların el konulmasının mantığı nedir? 29 Aralık'tan beri Sakarya Karaman barınağında zorla alıkonulan Ragin'in bir an önce sahibine teslim edilmesini istiyoruz. Tek suçları doğmuş olmak mı?" diye sordu. 

BÜYÜKŞEHİR'DEN CEVAP

Genç kızın açıklamalarına Sakarya Büyükşehir Belediyesinden cevap gecikmedi. Büyükşehir Belediyesi, alıkonulduğu iddia edilen Ragin için açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

"YETİŞTİRİLMESİ VE BAKIMI YASAK OLAN BİR IRKTAN"

"Sosyal medyada gündeme gelen Ragin ile ilgili kamuoyuna açıklama..Ragi isimli köpek yaklaşık bir ay önce Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Haydi ekipleri tarafından barınağımıza teslim edilmiş, yetiştirilmesi ve bakımı yasak olan bir ırktandır. Bu ırkın yetiştirilmesi ve bakımı toplum güvenliğini korumak adına ilgili yönetmeliğin 12. maddesinin b bendinde yasaklanmıştır.

"EN GÜZEL ŞEKİLDE BAKILIYOR"

Ragin'e veteriner hekimlerimizin gözetimi altında barınağımızda en güzel şekilde bakılmaktadır. Ragin, yasalar gereğince bundan sonra bizim misafirimizdir.

"SPEKÜLASYONLARA İTİBAR ETMETİN"

Konuyla ilgili spekülasyonlara itibar etmemenizi rica ederiz. Hayvan sever dostlarımızı pandemi süreci sonrasında barınağımıza davet eder, sahiplenilmeyi bekleyen pek çok sevimli dostumuzla tanıştırmak isteriz."

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA