SPOR
Giriş Tarihi : 29-11-2019 13:00

“Van maçının telafisi, Eyüp maçı değil, Sakarya maçı olacak"

“Van maçının telafisi, Eyüp maçı değil, Sakarya maçı olacak

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, “Van maçının telafisi, Eyüp maçı değil Sakarya maçı olacak" dedi. 

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

"O yüzden kazanmak gerekli. Takımsal ve motivasyon anlamında çok iyiyiz, bunu da sahaya yansıttığımız takdirde bir aksilik yaşamayacağımızı düşünüyorum

Takımsal ve motivasyon anlamında çok iyiyiz, bunu da sahaya yansıttığımız takdirde bir aksilik yaşamayacağımızı düşünüyorum.

Sakarya maçı zor olacak ama dediğim gibi moralimiz çok iyi, o yüzden kazanmamız gereken bir maç. En azından şöyle bakmamız gerekiyor: Van maçının telafisi, Eyüp maçı değil Sakarya maçı olacak. O yüzden kazanmak gerekli.

Futbolcuların sezon başı hazırlık kampı geçirmemesinden sonra birden performansının yükselmesinin ardından illa ki bir düşüş olacaktı. Bu Ankara Demir ve o Van maçından bunları yaşadık ama şu sıra psikolojik anlamda tekrar toparladık.

Moral, motivasyon ve psikolojik anlamda havamızı değiştirdi ve maça daha da konsantre olduk. Geldiğim günden beri oynadığımız en iyi iki maçtan biriydi diyebilirim. Son dakikalar hariç skoru korumanın verdiği pozisyon haricinde, pozisyon vermedik. İyi oynadık.

Akabinde, hafta içinde moral ve motivasyonumuzun çok iyi olmamasına rağmen hazırlandık Eyüp maçına ama psikolojik anlamda baya bir sıkıntımız vardı giderken. Sonra her zaman olduğu gibi yine Cengiz Aygün orada bizi karşıladı. Bizle beraber oldu.

Öncelikle gönül isterdi ki Van maçını kazanalım, Eyüp maçına öyle gidelim. Van maçında futbolun içerisinde olan şeylerden birini yaşadık: Kısa bir sürede 10 kişi kalmamızın verdiği dezavantajı, avantaja çevirmek istedik ama gücümüz yetmedi."

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA