Advert

Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 28-07-2021 09:50   Güncelleme : 28-07-2021 10:02

Valilik'ten insan ticaretiyle mücadele bildirisi: Bu suça ortak olmayın!

Valilik'ten insan ticaretiyle mücadele bildirisi: Bu suça ortak olmayın!

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün emirleri üzere, 81 ilde 30 Temmuz İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü kapsamında farkındalık oluşturulması amaçlandı. Konuyla ilgili 16 Temmuz 2021 tarihinde Sakarya Valiliğinde gerçekleştirilen toplantı sonucunda oluşturulan basın bildirisi yayın kuruluşlarına gönderildi. İşte o bildiri metni:

İNSAN TİCARETİYLE MÜCADELE BASIN BİLDİRİSİ

Sakarya Valiliğimizde16 Temmuz 2021 tarihinde, “30 Temmuz İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü” kapsamda; İnsan Ticaretiyle Mücadele ve Koordinasyon Komisyonu Toplantısı gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen toplantıda şu ifadelere yer verildi: ''21. yy itibari ile dünyada başlayan küreselleşme ile birlikte, gerek dünya ülkeleri gerekse ülkemizde yoğunlaşarak etkinliğini arttıran ve ''İnsanlığa Karşı İşlenen Suçlar'' arasında yer alan İnsan Ticareti, günümüzde modern kölelik olarak da adlandırılmaktadır. İnsan ticareti geçmişteki kölelikten farklı olarak; özellikle kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere daha çok, insanların cinsel sömürü ve emek sömürüsü şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Her yıl dünyada milyonlarca insan kandırılıyor, kaçırılıyor, köle gibi çalışmaya, hırsızlığa, fuhşa, dilenciliğe zorlanıyor. İnsan ticareti insanlık suçudur.

Siz de Türkiye'nin insan ticaretiyle mücadelesine destek verin… Bu suça ortak olmayın.

İhbar hatları; “157(Yabancılar İletişim Merkezi), 155(Polis İmdat Hattı), 156(Jandarma İmdat Hattı), 158(Sahil Güvenlik İhbar ve Talep Hattı)''

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA