SİYASET
Giriş Tarihi : 30-08-2020 18:16   Güncelleme : 30-08-2020 18:30

Üstün'ün sözleri Genel Kurula damgasını vurdu

Üstün'ün sözleri Genel Kurula damgasını vurdu

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi, Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün, partisinin Sakarya il kongresinde konuştu. Üstün'ün sözleri genel kurula damgasını vurdu. Konuşmasında Büyükşehir Belediye Başkanına yüklenen Ayhan Sefer Üstün şunları söyledi:

"YOLSUZLUK BATAKLIĞINA MI SAPLANDI?"

“Bakıyorum, Sakarya’da bazı sorunların yeterince dile getirilemediğini görüyorum. Seçimlerin üzerinden 2 yıl geçti. Başlattığımız projeler olduğu yerde kalmış. Arifiye-Karasu demiryolu. Soruyorum yetkililere, ‘neden bu proje yürümüyor?’ diyorlar ki, ‘bataklığa denk geldi.’ ben de diyorum ki, ‘acaba yolsuzluk bataklığına mı saplandı?’ bunun için mi proje yürümüyor. Genel Başkanımızın taahhüt ettiği bin yataklı hastanenin projeleri bitti ve teslim ettik. Başakşehir Hastanesi ile birlikte Sakarya bin yataklı hastane aynı anda başbakanın önüne gitti. Başakşehir Hastanesi onaylandı, Sakarya Şehir Hastanesi reddedildi. Çünkü Sakarya meydanında şehir hastanesi sözünü Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu verdi” 

"HESABINI SORACAĞIZ"

Üstün, ‘Projeleri rafa kaldırabilirsiniz ama bunu Sakarya’nın gönlünden silemezsiniz’ dedi ve şöyle devam etti: “Biz, milletvekilliğinden ayrılırken adliye binamızın 45 dönümlük yerini hazırlayıp, teslim ettik ve planlarını çıkarttık. Temelinin ne zaman atılacağını bekliyorum. Bu projelerin hepsinin hesabını soracağız. Değerli başkanım siz Sakarya’nın büyükşehir başkanısınız. Artık Rize’den dönün. Gelin buraya, Rize’yi oradakiler yürütür. Gelin buraya artık. Bakın size bir dost tavsiyesi, 3 yılınız kaldı. 2’si gitti. Leyleğin ömrü lak lakla geçermiş. Artık Sakarya’nın sorunlarına odaklanın. İstanbul Depremi’nden bahsediliyor. Sakarya’nın deprem periyodu 30 yılda 1’dir. 30 yıl yaklaşıyor. Depreme Sakarya hazır mı?”


 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA