Advert

Advert

Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 22-04-2021 00:22   Güncelleme : 22-04-2021 00:59

Üstün: Bu meselenin artık karakolda biteceği belli

Üstün: Bu meselenin artık karakolda biteceği belli

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, katıldığı televizyon programında muhalefetin ısrarla gündeme getirdiği "128 milyar dolar nerede?" sorusuna yorum getirdi. Üstün, KRT TV'deki canlı yayında "Bu meselenin artık karakolda biteceği belli" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "128 milyar dolar kampanyası baştan yanlıştı. Hâlihazırda Merkez Bankası'nın 90 milyar dolara yakın rezervi var. Bu rezerv ihtiyaç duyulduğu anda yine kullanılabilir veya rezerv yarın-öbür gün 100 milyar doların üzerine de çıkabilir" açıklamasını yorumlayan Üstün şunları söyledi:

"Ortada bir suç oluşmuş. Bu suç, "görevi kötüye kullanma" suçudur. Ortada bir kamu zararı sözkonusudur. 255 milyar TL lik kamu zararı var mıdır, evet vardır. Dolayısıyla bu meselenin artık karakolda biteceği bellidir. Sayın Cumhurbaşkanı isterse Denetleme Kuruluna talimat verilebilir, ama vereceğini sanmıyorum. İktidarın ağzından kelpetenle laf alıyoruz. Bu işin mutlaka gün gelir hesabı sorulur. Bence hukuk devletinin gereği olarak şeffaflık ilkesi içinde meselenin aslı açıklanmalıdır"

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA