Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 25-09-2020 12:04

Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah emlak zengini çıktı

Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah emlak zengini çıktı

12 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklanan Uşşaki şeyhi Fatih Nurullah emlak zengini çıktı İsmail Saymaz tek tek yazdı

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, çocuğa cinsel istismar suçundan tutuklanan Uşşaki tarikatı Şeyhi Fatih Nurullah’ın emlak zengini olduğunu belirterek, tarikatın “holding” gibi yönetildiğini söyledi.

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, 12 yaşında bir kız çocuğuna istismardan tutuklanan Uşşaki tarikatı şeyhi Fatih Nurullah adıyla bilinen Eyyüp Fatih Şağban’ın emlak zengini olduğunu yazdı. Saymaz, Fatih Nurullah’ın adına İstanbul, Sakarya ve Yalova’da çok sayıda ev ve arsa olduğunu ve tarikatın adeta bir “holdinge” dönüştüğünü söyledi.

İsmail Saymaz’ın “İstismarcı şeyh emlak zenginiymiş” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

Bu diyalogda, gerçekliği kuşku götürmeyen tek bir bilgi var; o da Şağban'ın emeklilik hakkı kazanmış olması. Gerçekten de Şağban, Akyazı jandarması ve başsavcılığındaki ifadesinde, emekli olduğunu, aylık 8-10 bin TL gelirinin bulunduğunu söylüyor. Şağban'ı tanıyanlar, geçmişte Şişli'de alçıpan işi yaptığını hatırlatıyor.

Şimdilerde, biri imam nikahlı olmak üzere iki eşi ve beş çocuğu olduğu düşünülürse, emekli maaşıyla ancak evinin masrafını karşılayabilir.

Kaynak Yeniçağ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA