TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 11-10-2021 11:15   Güncelleme : 11-10-2021 11:20

Üniversitede koronavirüs çıktı, bölüm kapandı!

Üniversitede koronavirüs çıktı, bölüm kapandı!

Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Fakültesi bölümünde koronavirüs vakası çıkması nedeniyle bölüm kapatıldı. Öğrenciler uzaktan eğitime geçti. 

Kocaeli Üniversitesi’nde 1 üniversite öğrencileri yaklaşık 15 yılın ardından yeniden eğitim ve öğretime başlamıştı. Aşı olmayan öğrencilerden ise düzenli PCR testi istenmeye başlanmıştı. Her hafta düzenli olarak yapılan denetimler sonucunda Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Fakültesi bölümünde koronavirüs tespit edildi. Fakültede eğitim gören bazı öğrencilerin PCR testi sonuçlarının pozitif çıkması üzerine yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitime geçildi.

Fakülte tarafından yapılan açıklamada, “Bölümümüzde başta 1. sınıf 1. öğrenimde olmak üzere çeşitli korona vakaları görülmüştür. Bu konuda bölüm olarak gerekli tedbirler alınıyor. Siz öğrencilerimizin de tedbirli davranmanızda, acil dezenfekte tedbirlerinizi almanızda fayda vardır. Neyse ki hafta sonu araya girmektedir. Bu kapsamda evlerinizden çıkmamanız, herhangi bir belirti göstermeniz durumunda test yaptırmanız çok önemlidir. Gelişmeler konusunda sizi bilgilendireceğiz.” denildi.

Kocaeli Koz