SİYASET
Giriş Tarihi : 25-06-2021 12:40

Ümit Dikbayır'dan OYAK önergesi

Ümit Dikbayır'dan OYAK önergesi

İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, "Kâr etmeyen Total'in Mehmetçiğin parasıyla kurulan OYAK'a nasıl satıldığı araştırılması gereken bir konudur" diyerek siyasi baskıyla zarar etme pahasına satış yapıldığı iddialarının incelenmesi için meclise araştırma önergesi verdi.

İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, OYAK'ın Demirören Holdinge ait TOTAL firmasını almasına ilişkin siyasi baskı iddialarının incelenmesi ve usulsüzlüklerin tespit edilmesi amacıyla TBMM'ye araştırma önergesi verdi.

“KÂR ETMEDİĞİ HALDE NEDEN SATILDIĞI ARAŞTIRILMALI”

Önergenin gerekçe kısmında TOTAL'in satın alınma süreci ve sektörde yaşananlar şöyle özetlendi:

*Güzel Enerji’nin, hisselerinin tamamı OYAK Akaryakıt ve YAK, Total için yaklaşık 360 milyon dolar, M Oil için ise yaklaşık 90 milyon dolarlık bir rakamı ödemeyi kabul etti. OYAK ile Demirören Holding arasında Güzel Enerji ve Milangaz için geçen yılın sonundan başlayan görüşmeler kısa süre önce sonuçlandı. OYAK, 2015 yılından bu yana Demirören Holding bünyesindeki TOTAL ile M Oil’i 450 milyon dolara satın aldı.

*Demirören Total’i 2016’da Fransızlardan 358 milyon dolara satın almış, dört yıl sonra yanına kendisine ait küçük M Oil’e de ekleyerek OYAK’a 450 milyon dolara satmıştı. Aradan geçen sürede Total’in Türkiye akaryakıt pazarındaki payı artmamış, yüzde 5.62’den yüzde 5.05’e inmişti.

*Kriz olduğu için toplam pazar da büyümemiş, yerinde saymıştı. Bu arada sektör kaynakları Demirören tarafından satın alındıktan sonra Total’in çok istasyon kaybettiğini, gidenlerin yerine kârsız istasyonların konulduğunu, bunun sonucunda sadece pazar payının değil kârın da gerilediğini söylüyordu.

*Bazı sektör kaynakları, pazar payı Total’dan çok daha küçük olan ve ciddi bir varlığı bulunmayan M Oil’in 90 milyon dolar değil etse etse 40-50 milyon dolar edeceği görüşünde. Kâr etmeyen Total’in Mehmetçiğin parasıyla kurulan OYAK’a nasıl satın alındığı ise araştırılması gereken bir konudur.

“SİYASİ BASKI İDDİALARI İNCELENMELİ”

OYAK’ın Demirören Holding’e ait TOTAL isimli firmayı siyasi baskıyla zarar etme pahasına satın alması iddialarının araştırılması, siyasi baskı iddialarının incelenmesi, varsa usulsüzlüklerin tespit edilmesi amacıyla Anayasanın 98’inci, Türkiye Büyük Millet Meclisi içtüzüğünün 104. ve 105’inci maddeleri uyarınca Meclis araştırması açılması talep edildi.

Sözcü

NELER SÖYLENDİ?
@
Eric Jones 1 ay önce
Hey there, I just found your site, quick question…

My name’s Eric, I found sakaryadetayhaber.com after doing a quick search – you showed up near the top of the rankings, so whatever you’re doing for SEO, looks like it’s working well.

So here’s my question – what happens AFTER someone lands on your site? Anything?

Research tells us at least 70% of the people who find your site, after a quick once-over, they disappear… forever.

That means that all the work and effort you put into getting them to show up, goes down the tubes.

Why would you want all that good work – and the great site you’ve built – go to waste?

Because the odds are they’ll just skip over calling or even grabbing their phone, leaving you high and dry.

But here’s a thought… what if you could make it super-simple for someone to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket?

You can – thanks to revolutionary new software that can literally make that first call happen NOW.

Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re still there at your site.

You know, strike when the iron’s hot!

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

When targeting leads, you HAVE to act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better!

That’s why you should check out our new SMS Text With Lead feature as well… once you’ve captured the phone number of the website visitor, you can automatically kick off a text message (SMS) conversation with them.

Imagine how powerful this could be – even if they don’t take you up on your offer immediately, you can stay in touch with them using text messages to make new offers, provide links to great content, and build your credibility.

Just this alone could be a game changer to make your website even more effective.

Strike when the iron’s hot!

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do for your business – you’ll be amazed.

Thanks and keep up the great work!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately!
It even includes International Long Distance Calling.
Stop wasting money chasing eyeballs that don’t turn into paying customers.
CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=sakaryadetayhaber.com
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA