SİYASET
Giriş Tarihi : 29-11-2019 18:46

Ümit Dikbayır: "Tank Palet devri tam kanunsuzluk"

Ümit Dikbayır:

İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Tank-Palet fabrikasının satılmadığını, Katarlılara peşkeş çekildiğini ifade etti.

Dikbayır bu olayın gelecekte savunma sanayi özelleştirmelerine de örnek olması açısından ayrıca önem arz ettiğini ve bu kanunsuzluktan bir an evvel geri dönülmesinin memleketin hayrına olacağını vurguladı.

Savunma sanayinin yerli ve milli olarak kalması gerektiğinin altını çizen Dikbayır: “20 Aralık 2018de Cumhurbaşkanlığı 481 sayılı kararnamesiyle gördük ve ne olduğuna baktık ki adrese teslim edilmiş. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanı özelleştirilmediğini iddia etse de o 481 sayılı kararnameyi okuyan herkes bunun özelleştirildiğini görecektir. Kaldı ki bizim itirazımız milli savunma milli kalmalı. Amerika’nın en büyük şirketleri savunma sanayi şirketleridir. Kaldı ki 4046 sayılı özelleştirme kanununa göre de özelleştirilmesi mümkün değil. Yapılan işlem tam kanunsuzluktur” dedi.

"DİĞER SAVUNMA SANAYİ FABRİKALARININ ÖZELLEŞMESİNE ZEMİN OLUR"

Bu özelleştirmenin daha sonra yapılacak savunma sanayi özelleştirmelerine de örnek teşkil edeceğinin altını çizen Dikbayır şunları söyledi:

Kaynak Yeniçağ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA