SİYASET
Giriş Tarihi : 30-11-2019 23:29   Güncelleme : 30-11-2019 23:36

Ümit Dikbayır: "Satılmadı peşkeş çekildi"

Ümit Dikbayır:

İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Tank-Palet fabrikasının satılmadığını, Katarlılara peşkeş çekildiğini ifade etti.

Dikbayır bu olayın gelecekte savunma sanayi özelleştirmelerine de örnek olması açısından ayrıca önem arz ettiğini ve bu kanunsuzluktan bir an evvel geri dönülmesinin memleketin hayrına olacağını vurguladı.

Savunma sanayinin yerli ve milli olarak kalması gerektiğinin altını çizen Dikbayır: “20 Aralık 2018de Cumhurbaşkanlığı 481 sayılı kararnamesiyle gördük ve ne olduğuna baktık ki adrese teslim edilmiş. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanı özelleştirilmediğini iddia etse de o 481 sayılı kararnameyi okuyan herkes bunun özelleştirildiğini görecektir. Kaldı ki bizim itirazımız milli savunma milli kalmalı. Amerika’nın en büyük şirketleri savunma sanayi şirketleridir. Kaldı ki 4046 sayılı özelleştirme kanununa göre de özelleştirilmesi mümkün değil. Yapılan işlem tam kanunsuzluktur” dedi.

"DİĞER SAVUNMA SANAYİ FABRİKALARININ ÖZELLEŞMESİNE ZEMİN OLUR"

Bu özelleştirmenin daha sonra yapılacak savunma sanayi özelleştirmelerine de örnek teşkil edeceğinin altını çizen Dikbayır şunları söyledi:

“Anayasa’mızın, savunmanın devletin görevi olduğu, savaşa hazırlık yapması gerekliliği ilkesi, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Millî Savunma Bakanlığı Kuruluş ve Teşkilat Kanunu’na ve en önemlisi 4046 sayılı Özelleştirme Kanunu’nun 1’inci maddesinde sayılan özelleştirme kapsamına alınabilecek kuruluşları belirleyen maddeye aykırıdır.

Bu nedenle de bu fabrikanın özelleştirme kapsamına alınması, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir birliğini özelleştirmekle aynı hukuki sonuçları doğurmaktadır. Bakın, bu yol olur yani diğer savunma sanayi fabrikalarımızın özelleşmesine yol olur.

Çanakkale Savaşı sürerken Asteğmen Mehmet Muzaffer Komutanımızın, Yahudi bir tüccardan ordumuza kamyon lastiği alabilmek için sahte senet düzenlemek zorunda kaldığını unutmayın. Türk Silahlı Kuvvetlerinin fabrikaları milli ve yerli kalmalıdır. Bu, çok önem arz etmektedir.”

DİKBAYIR AYRICA, "ÜLKEMİZ’İN GELECEĞİ İÇİN DOĞRU BİLDİKLERİMİZİ VE GERÇEKLERİ SÖYLEMEKTEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ !
SAVUNMA SANAYİİ MİLLİ KALMALI" İFADELERİNİ KULLANDI.

Kaynak Yeniçağ Gazetesi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA