SİYASET
Giriş Tarihi : 09-11-2020 13:16   Güncelleme : 09-11-2020 13:23

Ümit Dikbayır ile Nagehan Alçı deprem konusunda karşı karşıya geldi

Ümit Dikbayır ile Nagehan Alçı deprem konusunda karşı karşıya geldi

Hükümetin İzmir depreminde yaraları sarmak için başarılı olamadığını söyleyen İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İzmir depremini 1999 depremiyle kıyasladı.

Habertürk'te Kübra Par ile Açık ve Net programında dün gece İzmir depreminin yansımaları ele alındı. Programa İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın deprem tartışması damga vurdu. Hükümetin İzmir depreminde yaraları sarmak için başarılı olamadığını söyleyen Dikbayır, İzmir depremini 1999 depremiyle kıyasladı.

"1999 depremini yaşamış biriyim. Sakaryalıyım ben 99 depremini size şiir gibi anlatırım" diyen İyi Partili vekil, "Ben 1999'u da, İzmir'i de gördüm. Gözlerimizle iki depremi de gördüm. " diye konuştu.

Nagehan Alçı ise, "Ailem depreme Hendek'te yakalandı. 99 depremi ile bugün arasında kıyas kabul etmez" dedi.

ECEVİT HÜKÜMETİ DAHA BAŞARILIYDI

Dikbayır, canlı yayında daha sonra deprem yönetim faaliyetinde dönemin Bülent Ecevit hükümetinin bugünkü hükümetten daha başarılı olduğunu vurgulayarak  "1999 depreminde Ecevit hükümeti çok daha başarılıydı. O günkü şartlarda bu büyük bir başarı" dedi.

Nagehan Alçı ise, "O depremde Bülent Ecevit 5 saat haber alamamıştı. Türkiye arama kurtarma konusunda 21 yılda önemli bir mesafe kat etti. " ifadelerini kullandı.

nethaber

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA