Akyazı
Giriş Tarihi : 04-09-2020 03:22   Güncelleme : 04-09-2020 12:22

Tutuklanan tarikat liderini, Vakıf'tan sonra Muhtarlık da dışladı

Tutuklanan tarikat liderini, Vakıf'tan sonra Muhtarlık da dışladı

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde kendini Uşşaki tarikatı lideri olarak tanıtan Fatih Nurullah Şağban, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla geçen Perşembe günü tutuklanmıştı. Uşşaki Vakfı, o ismin kendileriyle bir bağının olmadığını belirtmişti. Vakıftan sonra bu kez de Mahalle muhtarından dışlama geldi. 

Kuzuluk Orta Mahalle Muhtarı Murat Çakmakçı adı geçen kişinin mahalle sakinleri olmadığını öne sürdü. Muhtarlık adına açıklama yapan Çakmakçı sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

"YERLEŞKE BOŞALTILMIŞTIR"

"KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME

SON GÜNLERDE ÜLKE GÜNDEMİNDE VE SOSYAL MEDYA HABERLERİN DE İĞRENÇ BİR KONUYLA ALAKALI NE YAZIKKİ MAHALLEMİZİN ADI GEÇMESİ BİZLERİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR..

BAHSE KONU OLAN SÖZDE TARİKAT LİDERİ VE TARİKATIN MÜRİTLERİNİN VE MAĞDUR OLAN KIZ ÇOCUĞU VE AİLESİNİN MAHALLEMİZLE HİÇBİR BAĞLANTISI YOKTUR SADECE SATIN ALDIKLARI YERLEŞKEDE YILIN BELLİ DÖNEMLERİNDE OTURMAKTADIRLAR VE YERLEŞKE BOŞALTILMIŞTIR DAVANIN ADLİ MAKAMLARCA TAKİP EDİLEREK ŞAHSIN TUTUKLANARAK ADLİ SÜRECE DEVAM EDİLMEKTEDİR

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.."

"GEREKLİ MERCİLERE BİLGİ VERDİK"

Öte yandan muhtar Murat Çakmakçı sosyal medya üzerinden gelen eleştirilere yanıt verirken, "BİZ ZAMANINDA GEREKLİ MERCİLERE BİLGİ VERDİK BİLGİNİZE BİZİM GÖZ YUMDUGUMUZU KİM SÖYLEDİ SİZE.." ifadelerini kullandı.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA