Sakarya Ekonomi
Giriş Tarihi : 24-10-2019 09:31

Türkiye'nin otomobili komşu ilde görücüye çıkıyor

Türkiye'nin otomobili komşu ilde görücüye çıkıyor

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun çalışmalarını yürüttüğü yerli otomobil görücüye çıkıyor. 2 ön gösterim aracının aralık ayı başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla tanıtılması planlanıyor.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu bünyesindeki mühendis ve tasarımcılar tarafından geliştirilen 2 ön gösterim aracı, suv prototipleri Kasım'da geliyor. Bu araçlar Aralık başında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla tanıtılacak.

Yerli otomobil projesine ilişkin son 1 yıldır çalışmalar hızlandı. Kasım 2017 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncülüğünde yeniden devreye alınan ve Anadolu Grubu, Bmc, Kök grubu, Turkcell ve Zorlu Holding ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin yer aldığı Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurularak proje hayata geçti.

Hürriyet Gazetesinde yer alan habere göre projeyle ilgili çalışmalar kapsamında Kasım ayında yürüyen 2 ön gösterim aracının hazır olması bekleniyor. Aralık ayı başında da bu 2 SUV model Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla tanıtılacak. Gebze'deki Bilişim Vadisi'nde tanıtılması beklenen araçları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da test etmesi bekleniyor.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA