SAKARYA SAĞLIK
Giriş Tarihi : 02-09-2020 15:10   Güncelleme : 02-09-2020 15:21

Türk Sağlık-Sen çalışanları SEAH önünde eylem yaptı

Türk Sağlık-Sen çalışanları SEAH önünde eylem yaptı

Türk Sağlık-Sen çalışanları SEAH önünde toplanarak eylem yaptı. Türk Sağlık-Sen Sakarya Şubesi öncülüğünde toplanan kalabalık, sağlık çalışanlarının ekonomik ve sosyal imkanlarının yeniden düzenlenmesi için bugün Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplandı. Eylemde basın açıklamasını, Türk Sağlık Sen Şube Başkan Yardımcısı Selçuk Ayyıldız okudu.

"Salgın döneminde çalışanların emeğinin karşılığını ödeyecek bir değer yok, ancak, alın terimizin de heba edilmemesi gerekiyor" diyen Türk Sağlık Sen Şube Başkan Yardımcısı Selçuk Ayyıldız, şöyle konuştu:

"Ne yazık ki 6 aylık bu süreçte 3 ay süren adı tavandan ama kendi yavandan olan bir ek ödeme ile sorunların geçiştirilmesi, bırakın yarınımızı güvence altına almayı, günü kurtarma değil ancak saati kurtarmak adına yapılan bu işle tüm sorunlar çözülmüş gibi bir hava oluşturuldu.

11 Mart'tan bu yana Türkiye salgınla mücadele ediyor, Sağlık Bakanlığı ise bu mücadelenin kurumu olarak bugüne kadar yaptıkları ile hep takdir topladı. Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu, günlük açıklamalar ve tedbirler konusunda başarılı bir yönetim performansı ortaya koydu"

Salgınla mücadelenin kahramanlarının sağlık çalışanları olduğunu ifade eden Ayyıldız şunları söyledi:

“Tüm zorluklara rağmen olağanüstü bir çalışma azmi, kendi hayatlarını hiçe sayarak sağlık çalışanları gösterdikleri fedakarlık, ailelerinden aylarca uzak kalarak yaptıkları hizmetle tarihe geçtiler. Salgının ortaya çıktığı ilk günden beri süreç çok kritik olduğu için biz de oldukça hassas davrandık. Sağlık hizmetlerinin sıkıntıya girmemesi, sağlık çalışanlarının sağlığının korunması adına uyarılarda ve önerilerde bulunduk. Çalışanların emeğinin karşılığını ödeyecek bir değer olmadığını ama alın terlerinin de heba edilmemesini ısrarla dile getirdik. Ne yazık ki 6 aylık bu süreçte 3 ay süren adı tavandan ama kendi yavandan olan bir ek ödeme ile sorunların geçiştirilmesi, bırakın yarınımızı güvence altına almayı, günü kurtarma değil ancak saati kurtarmak adına yapılan bu işle tüm sorunlar çözülmüş gibi bir hava oluşturuldu.

Dünyaya övgüyle bahsettiğimiz filyasyon çalışmasında aktif görev alan aile hekimliği çalışanlarına bir kuruş bile ödeme yapılmayarak adeta emekleri yok sayıldı. Diş hekimlerimiz, ağız diş sağlığı çalışanlarımız mağdur edildi. Halbuki sağlık çalışanlarının beklediği gerçek anlamda ve adaletli bir şekilde ücretlerinde artış yapılmasıydı. Biz bu konuda taban aylığa artış yapılması talebimizi gündeme getirmemize rağmen ücretlerde bir iyileştirme olmadı. Bir kez daha yüksek sesle haykırıyoruz. Ek Ödeme değil tek ödeme istiyoruz.”

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA