Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 03-12-2019 23:24   Güncelleme : 03-12-2019 23:53

TÜGVA'daki konuşması iptal edilen Bedri Gencer çok kızdı

TÜGVA'daki konuşması iptal edilen Bedri Gencer çok kızdı

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bedri Gencer'in Sakarya'da yapacağı konuşma iptal edildi.

"TÜGVA'DA NE DEĞİŞTİ?"

29 Kasım 2019 tarihinde Sakarya TÜGVA'nın düzenlediği "İbn-i Haldun'un Siyaset Düşüncesi" başlıklı konuşmasının iptal kararına, sosyal medyadan tepki gösteren Gencer, "Öğrencilerin mağduriyeti pahasına devam eden bir programı iptalin olağanüstü gerekçesi nedir acaba? TÜGVA'da ne değişti? Bu operasyonun arkasında kimler var?" diye sordu. 

Sosyoloji Profesörü Bedri Gencer Twitter hesabından şunları yazdı:

"BU OPERASYONUN ARKASINDA KİMLER VAR?"

"Bugüne kadar hasbî olarak TÜGVA (@tugvaTR) organizasyonu birçok konferans ve ders verdim. Hatta mesaimizin yoğunluğundan birçok ilden gelen konferans taleplerini karşılayamadım. Ancak 29 Kasım 2019'da Sakarya TÜGVA'nın düzenlediği "İbn-i Haldun'un Siyaset Düşüncesi" başlıklı konuşmam bir gerekçe gösterilmeden iptal edildi. Şimdi de TÜGVA Fikir Akademisi'nde M. Zahid Kotku'nun Ehl-i Sünnet Akâidi kitabından 2 haftadır verdiğim Akâid dersi gerekçesiz iptal edildi. Öğrencilerin mağduriyeti pahasına devam eden bir programı iptalin olağanüstü gerekçesi nedir acaba? TÜGVA'da ne değişti? Bu operasyonun arkasında kimler var?"

SOFUOĞLU: "BEDRİ GENCER'SİZ TÜGVA'YA HAYIR"

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu da iptal kararına eleştiri getirirken, "Bedri Hoca gibi değerli akademisyenlerin gönlü Milletin gönlü gibidir. Oradan düşerseniz Milletin gönlünden de düşersiniz. Bedri Hoca gibi akademisyen kolay yetişmez. Yapmayın lütfen" diye yazdı. Sofuoğlu Twitter'daki paylaşımında #BedriGencersizTugvayaHayir etiketini kullandı

Haber HÜLYA SÜRÜCÜ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA