Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 18-03-2021 14:28   Güncelleme : 18-03-2021 14:37

Trol Savcı Sakaryalı o iki ismi de hedef almış!

Trol Savcı Sakaryalı o iki ismi de hedef almış!

Sosyal medyada sahte hesapla bakanlara, AK Parti yöneticilerine ve vekillere ağır hakaretler eden kişi, cumhuriyet savcısı çıktı. Savcı açığa alınırken, o savcının Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı-Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile Sakaryalı olan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'i de hedef aldığı belirtildi. Yavuz, gelişmeyi sosyal medya hesabından yorumlarken, "Çekirge, bir sıçrar iki sıçrar...." diye yazdı.

Skandal, 2019-2020 yılları arasında '@hohmustesarı' 'Sayın Müsteşar' rumuzunu kullanan twitter kullanıcısının kim olduğunun tespitiyle ilgili araştırma sonucunda ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. İncelemede, bakanlara, devlet yetkililerine ve AK Partililere hakaretlerde bulunan kişinin önce telefonu tespit edildi. 

Sosyal medya hesabının Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz'ün cep telefonuna kayıtlı olduğu anlaşıldı.

Savcının, deşifre olunca hesabı alelacele kapattığı görüldü. Gündüz'ün kullanımında olan cep telefonu numarasına ait HTS kaydı, Bilgi Teknolojileri Kurumu'ndan istendi.

BTK'dan gelen verilere göre Gündüz'e ait olan cep telefonuna '@hohmustesari' hesabının kurtarma bilgilerinin, twitter tarafından mesaj olarak gönderildiği anlaşıldı.

CNNTürk

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA