TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 16-11-2021 13:19   Güncelleme : 16-11-2021 13:19

Trafik polisini öldürmeye kalkmıştı…CHP halen ihraç etmedi!

Trafik polisini öldürmeye kalkmıştı…CHP halen ihraç etmedi!

Sakarya'nın komşu ili olan Kocaeli'nin İzmit ilçesinde kontrol noktasında durdurulunca kaçmaya çalışırken polisi sürükleyerek yaralayan CHP eski ilçe gençlik kolları başkan yardımcısı Bülent Sadıkoğlu’nun hala CHP’den ihraç edilmediği ortaya çıktı. 

Olay 14 Ekim günü Ömer Türkçakal Bulvarı'nda meydana gelmişti. Rutin trafik uygulaması yapan trafik polisleri, 06 CHP 50 plakalı otomobili durdurdu. Ehliyet ve ruhsat kontrolü yapmak isteyen trafik polislerinin belgelerini istediği sürücü ise aniden gaza basarak kontrol noktasından kaçmaya başladı. Otomobili durdurmak için aracın kapısına tutunan trafik polisi ise yaklaşık 30 metre araçla birlikte sürüklendikten sonra yere düşerek yaralandı.

TUTUKLANDI

Vücudunda kırıklar oluşarak yaralanan polis, olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılırken kaçan aracın sahibinin ise CHP’de bir dönem ilçe gençlik kolları başkan yardımcılığı ve il gençlik kolları başkan vekilliği yapan Bülent Sadıkoğlu belirlendi. Olayın ardından firari olarak aranan Sadıkoğlu, polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Sadıkoğlu, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“İHRAÇ EDİLMESİ İÇİN GEREKLİ SÜREÇ BAŞLATILMIŞTIR”

Yaşanan olayın ardından CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, “en kısa sürede ihraç edilmesi için gerekli süreç başlatılmıştır” demişti. Yıldızlı, “Kocaeli CHP'de aktif bir görevi bulunmayan, polis memurumuzun ve tüm vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlikeye atan şahsın, partimizden en kısa sürede ihraç edilmesi için gerekli süreç başlatılmıştır. ” diye belirtmişti.

“YÖNETİMİN GÜNDEMİNDE”

“En kısa sürede ihraç edilmesi için gerekli süreç başlatılmıştır” denilen Sadıkoğlu’nun, aradan geçen zamanda rağmen bırakın ihracı, disipline bile verilmediği ortaya çıktı. Önümüzdeki hafta yapılacak olan İl yönetim kurulu toplantısında konuyu gündeme alacaklarını belirten CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, “Biz sadece disiplin kuruluna sevk etme görevimiz var. İl yönetimi ihraç kararını talep ediyor, kararı il disiplin kurulu veriyor. Önümüzdeki haftada yapılacak olan toplantının gündeminde” dedi.

Kocaeli Koz