SPOR
Giriş Tarihi : 21-01-2022 10:42   Güncelleme : 21-01-2022 11:08

Toprak Razgatlıoğlu, Fatih Altaylı'nın programına konuk oldu

Toprak Razgatlıoğlu, Fatih Altaylı'nın programına konuk oldu

Dünya Superbike Şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu, 'Fatih Altaylı ile Bire Bir', programına konuk oldu. Bloomberg HT ekranlarında yayınlanan programda; Ak Parti Sakarya Milletvekili, TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu'nun yetiştirdiği isim olan, Dünya Superbike Şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu'nun yanısıra, oyuncu Ali Poyrazoğlu, müzisyen Eda Baba ve şef İsmet Saz da yer aldı. Fatih Altaylı'nın ve Ali Poyrazoğlu'nun sorularını cevaplandıran Razgatlıoğlu şunları söyledi:

"DÜŞÜNCE KÖTÜ OLUYOR, YARIŞI KAYBEDİYORSUN"

"En düşük hızım 262... Son düşüşümde birşey hissetmedim. Motor sizi yukarıya fırlattığında kötü oluyor... Yarışta düşersen kaybediyorsun... O üzücü oluyor. Portekiz'deki yarışta ön çamurluk koptu, lastiğin altına girdi, yarış için kötü bir durumdu. Puan kaybettim.

"YARIŞ DIŞINDA MOTOSİKLETE BİNMEM, HEVESİMİ YARIŞLARDA ALIRIM"

Yarış dışında motosiklete binmem, hevesimi yarışlarda alırım.

"BABAM VE KENAN ABİM OLMASAYDI BURALARA GELEMEZDİM"

Babamın sayesinde başladım bu spora... Ondan gördüm, öğrendim. Akrobasi ile başladım, sonra yarış hayatına başladım. 12 yaşımda piste çıktım. 4 veya 5 yaşlarında motokrostaydım... Kenan Sofuoğlu elimizden tuttu, şimdi buralardayım... Babam motosiklet meraklısı olmasaydı ben de motosikletçi olmazdım...

Motor sporları aşırı bilinmiyor. Sponsorlar yok. Babam arkamdan koşturmasaydı, motorcu olmazdım. Babamız bize "sokaklarda hız yapmayın dikkat edin" diyordu. Sokaklarda asla hız yapmadım. Pistte en büyük hızım 218 km. idi... "

Hülya SÜRÜCÜHülya SÜRÜCÜ